Таг:, , , ,

Најчудните венчаници на познатите дами за кои и ден-денес се зборува

Ретко кој би се осмелил да изгледа вака на својата свадба Белата раскошна венчаница и...

За модерни, но и традиционални невести: Совршени пролетни венчаници!

За вкусовите не се расправа, а тоа важи и кога станува збор за изборот на идеалната венчаница...

Кичот веќе не е во мода: Тренд венчаници кои ќе ве воодушеват! (ФОТО)

Иако белата е традиционална боја за венчаници и веруваме дека уште долго ќе остане, факт е...

Совети од дизајнерите: Како да изберете венчаница според обликот на телото

Откако невестата ќе го избере стилот на венчаницата, доаѓа тешкиот дел – избор на модел...

Божествена и романтична – есенската колекција венчаници на Viktor & Rolf

Данските дизајнери Viktor Horsting и Rolf Snoeren се познати по нивниот авангарден пристап кон модата....

Бајка во бело – Есенската колекција венчаници на Marchesa

Основачите на брендот Marchesa за сезоната есен 2018 осмислија супер колекција која вклучува...

Мрачна елеганција во новата колекција венчаници на Vera Wang

Пред неколку месеци прочуената дизајнерка Vera Wang ја пренасочи својата работа кон бохо и...

Најубавите венчаници на принцези низ историјата

Кога ќе се спомне зборот принцеза во невестински фустан секогаш се помислува на раскошна...

Јасмина Дракул, една од ѕвездите во македонската модна индустрија: „Моите креации ја претставуваат жената која е нежна а моќна, вистинска кралица на својот посебен ден.“

Што ја прави жената убава?  Секоја жена е различна, со различно тело, коса, лице…со...