Таг:, , , ,

Направи сам: Украсен венец за Денот на вљубените

Еве како можете да направите прекрасно венче за Денот на вљубените. За изработка на овој...

Сите ќе го забележат: Направете новогодишен венец брзо и едноставно! (ВИДЕО)

Украсите за новогодишните празници може да ги направите и сами, а нема да ви биде потребен...

Духовен вторник- еве што се прави денеска

Денеска е трет ден од најголемите празници во Македонската православна црква, Света Тројца...

Денеска е Ѓурѓовден – празник на природата и животот

Денеска е Св. великомаченик Георгиј – Ѓурѓовден. Свети Георгиј беше родум од Кападокија. Со...

Денеска се слави светецот на жените – ова задолжително мора да го направите

Денеска е Св. маченици Кирик и Јулита. Света Јулита беше од царски род. Беше мажена и во...