Таг:, , , , ,

Сакате да ја запросите љубовта на вашиот живот? Ова е идеалната дестинација за тоа!

Возење со гондола, неодоливите италијански специјалитети и единствениот амбиент се доволна...

Венеција под вода: Повеќе од 85% од градот е поплавен!

Во Венеција нивото на водата вчера достигна 187 центиметри, што значи дека повеќе од 85% од...

Хурем се појави на филмскиот фестивал во Венеција како вистинска султанка

Нејзиното височество зачекори на црвениот килим во Венеција. Популарната турска актерка...

Филмскиот фестивал во Венеција 2019 – Гламурозен моден спектакл

Кралицата на јадранот – Венеција и оваа недела ќе биде вистински моден рај. Изминатава...

Погледнете како изгледаат џиновските раце кои посегнуваат една кон друга во Венеција

Оваа неверојатна скулптура е дело на уметникот Лоренцо Куин кој изгради шест пара раце кои...

Љубовта е во воздухот: 5 идеални дестинации за заљубените парови! (ФОТО)

Вистина е дека секое место е магично ако ја имате вистинската личност покрај себе. Меѓутоа,...

Моника Белучи во Венеција со партнерот Николас! (ФОТО)

Во март оваа година дознавме дека италијанската убавица, 54-годишната Моника Белучи веќе...

Дали знаете: Зошто Венеција има канали?

Мошне чудно чувство го обзема човекот кога ќе се најде во град во кој повеќето „главни...

Ретки фотографии од познатите личности од педесеттите и шеесеттите години во Венеција

Овие слики доаѓаат од една од најголемите фотографски архиви во Европа, „Cameraphoto“ студиото...

Овие градови ја имаат најдобрата храна во светот

ТripAdvisor објави годишна листа на градови со најдобра локална храна. Листата беше составена од...

Венеција – несекојдневна колоритна дестинација која ги воодушевува сите посетители

Венеција има моќ да ги воодушевува сите оние кои прв пат доаѓаат и оние кои повторно се...

Направиле свадбени фотографии во 11 различни држави, создавајќи уникатен свадбен албум

Фотографот Keow Wee Loong и неговата сопруга патувале во 11 држави за да го создадат најуникатниот...

Најубавите изгледи од црвениот тепих на филмскиот фестивал во Венеција

Филмската недела во Венеција дојде до крајот, а ние ви ги споделуваме највпечатливите...

Гламурозно отворање на Филмскиот фестивал во Венеција 2017

Синоќа се отвори 74-тото по ред издание на Филмскиот фестивал во Венеција кој беше проследен...

ФОТО: Ќерката на Сталоне блесна на црвениот тепих во Венеција

Ќерката на Силвестер Сталоне, Систин (18), ги воодушеви фотографите кога се појави на црвениот...

Бакнежот меѓу Емир Костурица и Моника Белучи е хит на интернетот!

Премиерата на новиот филм на Емир Костурица, “On the Milky Road” ќе се одржи на 9-ти септември...

Се венчаа Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер во романтичната Венеција (ФОТО)

Денес, во романтичниот Италијански град Венеција, се венчаа германсикот репрезентативец...

Италијанска плажа нуди враќање на парите во случај на дожд

Проектот кој ќе започне на плажите недалеку од Венеција е наречен “Или ќе добиете боја,...