Таг:, , , , , , ,

ПИЛАТЕС: Најдобрата физичка терапија по повреда

Пилатесот е една од најпопуларните спортски дисциплини низ целиот свет. Нејзината...

Како да ја стекнете неопходната физичка и ментална кондиција: Со пилатес за долговечност и добро здравје

Пилатесот нуди голем број вежби кои се осмислуваат индивидуално за потребите на корисникот....

Емили Ратајковски открива дека денот го почнува со слатки – откривајќи ја тајната за совршената фигура

Кој би рекол дека за нејзината витка фигура се виновни колачите? Популарната актерка и модел...

Вашето тело е вашиот храм: 3 правила за да се чувствувате добро овој месец

Секогаш ќе си направите сами услуга доколку барем еднаш во текот на денот испиете една чаша...

#ИнстаСреќа Моќни фотографии кои ја покажуваат убавината на пилатесот @powerhousepilates

Пилатесот претставува воспоставување рамнотежа на целото тело. Поврзување на физичкото со...

5 чекори до идеална форма

Нивото на вашата мотивација е едно од најважните работи што директно ќе ве поттикне да...

Многу важно: Засакајте го вашето тело!

 Многу луѓе се незадоволни од своето тело. Иако сите знаеме дека внатрешната убавина е...

Научниците тврдат: Дигањето на тегови ги намалува симптомите на депресија и го подобрува расположението!

Добро е познато дека вежбањето е добро за здравјето, а научниците дошле до заклучок дека...

Зошто е кик боксот добар за децата? 5 придобивки кои ги имаат децата кои тренираат кик бокс!

Индивидуалните спортови како што е кик боксот се одлична активност за децата поради...

Пилатес и исхрана: Што треба да јадете за да постигнете најдобри резултати?

Пилатес е дисциплина во вежбањето чија цел е зајакнување на мускулите преку динамични и...

Совети за долговечен живот од 101-годишната инструкторка по јога

Таа вели дека има дух на тинејџер, ужива во животот, сака вино, високи потпетици и му се...

Дали ви недостасува мотивација за тренинг? Преземете ги овие одлични фитнес апликации

Постојат голем број на фитнес апликации кои можат да ви помогнат подобро да го организирате...

Практични вежби со кои во исто време ќе ги обликувате и половината и задникот

Есента е вистинско време за воведување промени, па ако досега не сте ги средиле вашите...

Што е функционален фитнес и зошто е оваа дисциплина одличен избор за вас?

Функционалниот фитнес е дисциплина во вежбањето која што го подготвува телото за движења и...

Зумба – најзабавен начин за постигнување совршена фигура и активација на сите мускули на телото

Зумба лудилото веќе одамна го „зарази“ светот, а сега го освојува и нашиот регион со...

Жената која се сака себеси ги има овие навики

Нашето тело е нашиот темел. Жената која секогаш го оценува своето тело не е онаа која се цени...

20 песни кои ќе ве мотивираат да тренирате

Музика која ќе ве мотивира да започнете со тренинг, да ги поместите границите и да завршите...

Фитнес совети: Зошто е важно загревањето (ВИДЕО)

Загревањето се смета за многу важно бидејќи го подготвува телото за она што следува, т.е. за...

Фитнес совет: Кога е вистинското време за оброк, пред или после тренинг?

Некои од нас претпочитаат утрински а некои вечерен тренинг, но никој не сака да тренира со...

Вообичаени грешки на почетниците во теретана!

Еве колку често правиме грешки, иако мислиме дека правиме сè како што треба. Сите луѓе прават...