Таг:, , , , , , , , , , , ,

30 модни комбинации на прекрасната Алесандра Амбросио (галерија)

Прв пат на модната писта зачекори на 12 години- на модните курсеви во Бразил. На 15 години оваа...

Бразилската секс-бомба Адриана Лима, вчеравечер се збогува со Victoria’s Secret на годишната ревија во Њујорк

Бразилската убавица по ги извади крилјата по 19 години. И покрај фактот што има 37 години,...

Танцување во ритамот на самбата и шаренило од костими на карневалот во Рио

Карневалот во Ри де Жанеиро е најмасовниот карневал во светот, каде повеќе од два милиони...

Гламурозен розов тепих на забавата на Victoria’s Secret

Victoria’s Secret го прослави првото емитување на овогодинешното шоу во Шангај со супер...

Алесандра Амбросио за последен пат на ревијата на Victoria´s Secret

Алесандра Амбросио оваа година за последен пат се прошета како ангел на ревијата на Victoria’s...

Погледнете како изгледаат ангелите на Victoria’s Secret без фотошоп

Ангелите на  “Victoria’s Secret” во последните неколку недели работат со полна пареа....

Неодоливите ангели ја претставија празничната кампања на Victoria’s Secret

Како што температурите паѓаат така Victoria’s Secret ја вжештува атмосферата со своите...

Victoria’s Secret го претстави овогодинешниот “градник од фантазиите” вреден 2 милиони долари

Честа да го носи најскапиот градник на најспектакуларното шоу во годината овој пат и...

Бремената Ирина Шајк дебитира на шоуто на Victoria’s Secret прекривајќи го стомакот

Руската убавица синоќа за прв пат ја доби честа да биде дебитант на шоуто на Victoria’s Secret...

Ангeлитe на Victoria’s Secret вe водат на забава

Ангелите на Victoria’s Sеcrеt ве водат на забава во новата кампања на брендот во која тие ги...

Алесандра Амбросио го покажа беспрекорното тело во бикини

Алесандра Амбросио според многумина е најубавата жена во светот, а таа титула со сигурност и...

Факти за брендот Victoria’s Secret

Денес светски познатиот бренд за долна облека кој е симбол за женственост и сензаулност...

Комплетно гола и максимално секси: Ангелот на Викторија овојпат соблече буквално сè од себе…

Познатата манекенка на Victoria’s Secret Елса Хоск се фотографираше комплетно гола за насловната...

Омилените чизми на манекенките на Victoria’s Secret

Манекенките на Victoria’s Secret, се пример за многу дами низ целиот свет. Многу од нас сакаат да...

Еве што прават “ангелите” пред да излезат на пистата!

Погледнете што прават Џиџи Хадид, Кендал Џенер и останатите убавици пред да излезат на...

Миранда Кер никогаш не изгледала посекси (фото)

По секси насловните страници за Elle и Rolling Stone, екс манекенката на Victoria’s Secret, Миранда Кер,...

Ова се новите ангели на “Victoria’s Secret”!

Годишната модна ревија на престижниот бренд за долна облека “Victoria’s Secret” е своевиден...

Адријана Лима конечно откри дали била во врска со Џастин Бибер!

Поранешната српска снаа, Адријана Лима, во еден момент ја пристигнаа гласините дека била во...

Погледнете како изгледа кастингот за шоуто на Victoria’s Secret

Најновото Victoria’s Secret шоу ќе се појави на малите ТВ екрани на 8-ми декември и како што полека,...

Фото: Штипјанката која е достојна за Victoria’s Secret

Штипјанката Вера Хаган до сега има снимено бројни кампањи за брендови за долна облека, а...