Таг:, , , , , , ,

НЕ САМО МОРКОВОТ: Еве кои намирници се МНОГУ ДОБРИ за ВИДОТ!

Можете да бирате! Иако постојано во детството ни кажуваа дека треба да јадеме што е можно...

Внимателно со контактните леќи: Оваа грешка може да направи да го изгубите вашиот вид

Контактните леќи се ефикасен начин за корекција на видот и одлична замена за очилата. Но,...

Неверојатно реткиот розов делфин, стана мајка на розово бебе! (ВИДЕО)

Реткиот розов делфин, роди мало бебе делфин исто така во розова боја. Луѓето ја нарекуваат...

Плата од 24.400 евра месечно за чување овци во Шкотска (ВИДЕО)

Се појави необичен оглас за работа од најсеверниот остров на Шкотска. Се бара овчар кој ќе...

Кајсиите се ваш сојузник во зачувување на здравјето

Сезоната на кајсии е во полн ек. А, тие освен што се извонредно вкусни, имаат многу позитивни...

Мекдоналдс отвори ресторан за пчели (ВИДЕО)

Мекдоналдс го креираше најмалиот ресторан до сега и го посвети на пчелите. Загадувањето на...

И за изгребаните стакла на очилата за вид има решение

Очилата за вид можат да бидат прилично скапи, па затоа треба добро да се грижите за нив....

Зошто лимонадата треба да ја пиете секојдневно?

Лимонот е цитрус кој се користи насекаде во светот и својата популарност му ја должи на...

Според видот на кафето кое го пиете, проверете во која група на луѓе спаѓате!

Омиленото кафе има поврзаност и со одредени психолошки карактеристики, покажало едно...

Зошто имаме преференции кон одреден вид на музика?

Секој има посебна песна која ја слуша секој ден. Често се случува и нашите најдобри...

Богати со витамини – Кивите се потврден извор на здравје

Во студените зимски денови, кога епидемијата на грип е присутна, намирниците богати со...

Секое утро нека ви започне со сок од морков. Прочитајте кои се здравствените придобивки!

Во морето од модерни намирници и диетални суплементи забораваме на основната храна која...

ЗА НАШИТЕ ДЕЦА – Помогнете малата Ивана Петреска да го спаси видот!

Ивана е 8 годишно дете која има општа дијагноза – Uvelitis. 2 години е лечена каj нас, но болеста...

Паметен уред за луѓето со оштетен вид

Израелски иноватори создадоа „паметен уред“ што може на лицата со оштетен вид да им...

Вклучете ги во секојдневната исхрана: Доколку имате проблем со варењето, консумирајте сливи!

Поради содржината на пектин, ова здраво овошје е многу важно во лечењето на хемороидите или...

Зошто се жениш за една, а сакаш некоја друга?

Првпат се обраќам на еден посебен вид на мажи. Ви се обраќам со прашања. Одговори не барам....

Изострете го видот природно со помош на овие намирници

Морковот нема да ви помогне да го поправите својот вид, но затоа ќе ви помогне во борбата...

Се празнува Водокрст, денес е строг пост

Денот на крштевањето на Исус Христос во реката Јордан е денот кога Божјиот Син навршил...

Со години се молчеше за тоа: Еве зошто близнаците Саша и Дејан Матиќ го изгубиле видот

Саша и неговиот брат Дејан Матиќ со години владеат со српската естрада и со своите моќни...

Одбележување на Меѓународниот ден на трудот

Во Македонија денеска се одбележува Меѓународниот ден на трудот што традиционално во...