Таг:, , , ,

„ПАЈАК“ СО НОВ ВИДЕО ЗАПИС ЗА ПЕСНАТА „DАRKSIDE“

Христијан Настески (Пајак), е талентирано деветнаесет годишно момче кое ни доаѓа од убавиот...

Бендот „Еxtravaganza“ го издаде својот нов сингл „Да сме среќни денес“! (ВИДЕО)

Бендот Еxtravaganza кој е составен од Јовче Воденичаровски (вокал и гитара), Крсте Калевски...

Погледнете го новиот спот на групата Ван Гог „Емотивно миниран“

По успешната промоција на најновиот студиски албум и истоимената книга со наслов „Море без...

Погледнете го новиот видео запис на ДС Колектив! (ВИДЕО)

“Кога зборот станува мелодија тогаш знакот станува танц” е мотото на новиот видео спот...

Слушнете ја новата песна на Валери со светски призвук! (ВИДЕО)

Пејачката Валерија ги израдува своите обожаватели со нова песна со наслов „Вози ме“....

Погледнете го новиот видео запис за песната „Љуби ме“ на Александар и Дац

Александар Митевски и Драган Спасов – Дац имавме можност повеќе пати досега да ги...

ЖЕШКИ И ВОЗБУДЛИВИ: ТАСКО И ТАША РЕЈ ПОЛУГОЛИ ВО НОВИОТ СПОТ ЗА АМНЕЗИЈА

Во исчекување на големиот концерт со Раста кој што треба да се случи оваа сабота, Таско...

ТРАКЕР “ОГРАБЕН”, НО САМО ВО НОВОТО ВИДЕО ЗА “VWBMW”

Андреј Трајковски познатиот трап бренд Тракер од „Урбан Рекордс“ гопромовираше видеото за...

Нова песна и спот на момците од „Либеро бенд“

Интересен и уникатен проект, составен од неколку поврзани песни и видеа, летово најавија...

Запознајте го Иво – Новиот артист на Урбан Рекордс!

Познатиот звук кој го носи издавачката продукциска куќа Урбан Рекордс е повеќе од добро...

„Не те вадам од памет“ е новата песна на Влатко Лозаноски! (ВИДЕО)

Влатко Лозаноски уште еднаш докажа зошто е еден од најпопуларните македонски изведувачи. Во...

Македонскиот бенд „Extravaganza“ и се претстави на публиката со новата песна „Приспивна“! (ВИДЕО)

Македонскиот бенд Extravaganza составен од членовите Јовче Воденичаровски (вокал, гитара) и Крсте...

“СПОМЕНИ” – НОВ СИНГЛ И ВИДЕО НА ГОРАН ПАПАЗ И ТАНЧЕ ГРОЗДАНОВСКИ, НОВ ПРОЕКТ НА МАКЕДОНСКАТА СЦЕНА

Спомени е новиот сингл и воедно најава, за новиот проект на дуото Горан Папаз и Танче...

Нашата позната манекенка Кристина Поптрпева, влегува во музичките води со кавер на познатиот светски хит!

Кристина Поптрпева – името кое досега сте го слушале како дел од нашата модна сцена,...

Филип Пешевски со видео запис за својата втора песна „Крај мене во бело си“! (ВИДЕО)

Откако дебатираше со својот прв хит и видео запис за песната „Кукло моја несудена“, младиот...

НОВ ВИДЕО ЗАПИС НА ПОПУЛАРНАТА МАКЕДОНСКА ГРУПА „ЛИБЕРО БЕНД“

Либеро Бенд постои од јуни 2011 година. Со нивниот разновиден репертоар и се претставија на...

„Trinity Strings“ е македонски женски бенд со светски призвук. Слушнете ја нивната одлична преработка и видео запис! (ВИДЕО)

Нешто сосема поразлично, симбиоза од талент, убавина и квалитетна музика, светскиот призвук...

Калиопи Букле со нова песна и видео запис, потпомогнато од Витаминка

Македонската естрадна ѕвезда Калиопи Букле ѝ го претстави на јавноста видео записот за...

Филип Пешевски ја освојува македонската публика со својот прв хит! (ВИДЕО)

22. годишниот Филип Пешевски публиката го запозна по својот дебитантски настап на...

Ова е видео записот на песната со која Марија Спасовска ќе ја претставува Македонија на детската Евровизија

Песната „Дома“ во изведба на Марија Спасовска со која Македонија ќе се претстави на...