Таг:, , , , , ,

Ова е малиот „елен“ со големина на зајак кој е повторно забележан по 30 години

Тоа е цицач со големина на зајак кој беше забележан во шумата во јужен Виетнам и предизвика...

Фотограф поминал часови на балкони и мостови за да ги создаде овие прекрасни фотографии!

Понекогаш, за да се создаде вистинска уметност потребни се часови, денови, недели поминати...

Секојдневно татко го пренесува синот во пластична кеса преку реката за да не се намокри на патот до училиште!

Децата во ова село во Виетнам знаат колку е важно образованието доколку сакаат да се...

Кинеската нова година се славеше низ Азија: Погледнете како изгледаше тоа! (ФОТО)

Танчери, голтачи на оган, многу луѓе и голема забава, на овој начин се прославуваше кинеската...

Геометријата низ Азија: Минималистички улични фотографии кои воодушевуваат!

Сите овие фотографии се сликани во Индија, Тајланд и Виетнам. Кога ќе ги погледнете ќе...

Архитектонско чудо: Овој мост во Виетнам е неверјатен, а нема да верувате од што е направен!

Мостот во златна боја кој го држат две огромни камени раце е отворен на планината Ба На во...

Фотографка поминала часови чекајќи на мост за да направи совршени фотографии

Најдобрите фотографии се оние кои се спонтани, кои доловуваат момент од секојдневието, а тој...

Најдолгата жичарница во светот

Во Виетнам вчера свечено беше отворена најдолгата жичарница во светот, која се простира на...