Таг:, , ,

Официјално: Ова е одлуката на денешната владина седница за претстојниот викенд

„Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со Ковид-19, како и препораките на...

Скратен полициски час за овој викенд

„На тековната седница на Влада донесовме одлука за скратување на забраната за движење за...

Забрана за движење на сите граѓани за време на викенд од 16 до 5 часот!

За уште поголема заштита на населението од ширењето на коронавирисот, Владата денеска...

5 идеи за кратко ноемвриско патување

Ноемвриските викенди се приближуваат. Секој што сака да се одмори од секојдневниот живот и...

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 28-29 СЕПТЕМВРИ 2019 ГОДИНА

Бикот ќе запознае нова личност, на Стрелецот му е потребен одмор, Рибите ги очекува...

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 31. АВГУСТ – 1 СЕПТЕМВРИ 2019 ГОДИНА

Овенот не умее да покаже емоции, Девицата има мали проблеми со партнерот, Шкорпијата планира...

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 24-25 АВГУСТ 2019 ГОДИНА

Близнаците ќе запознаат личност која ќе им го привлече вниманието, Ракот е подготвен да му...

Звучни имиња од електронската сцена: Бидете дел од фестивалот АМАНЕТ на Градиште 2!

Со особено задоволство би сакале да ви го најавиме првото издание на електронскиот музички...

Интересни факти за Данска кои сигурно не сте ги знаеле

Данска е држава во Северна Европа. Нејзин главен град е Копенхаген. Таа е кралство и е...

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП (15-16 ЈУНИ 2019 ГОДИНА)

Овенот е несигурен, Лавот го очекува нова љубов, Водолијата треба мудро да ја избере...

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП (1-2 ЈУНИ 2019 ГОДИНА)

Овенот остава добар впечаток, Близнаците менуваат работа, Лавот е озборуван од страна на...

Овој викенд „Скопје цвета“- градскиот парк во ритамот на цвеќето

Овој викенд, 18 и 19 мај, во градскиот парк 6-ти пат по ред се одржува фестивал на цвеќето под...

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП (18-19 МАЈ 2019 ГОДИНА)

Вагата е среќна, Рибите се незадоволни, Бикот има грижи, Лавот е заљубен, Девицата презема...

Најдете време за своите деца и направете ги посреќни

Многу родители во трката за подобар финансиски и социјален статус немаат доволно време и...

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП (27-28 АПРИЛ 2019 ГОДИНА)

Прочитајте што подготвуваат ѕвездите за вас овој викенд. ОВЕН Тешко ви е да се...

Работата за време на викенд ве прави склони кон депресија и анксиозност

Додека некои луѓе викендот го имаат само за себе, да се одморат, забавуваат или пак да се...

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП (13-14 АПРИЛ)

Ракот е задоволен со работата, Овенот има добар викенд, Вагата запознава нови луѓе, Бикот...

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП (06-07 АПРИЛ, 2019)

Овенот е заљубен, Бикот е осамен, Близнаците флертуваат, Ракот се двоуми, Лавот е...

Новогодишна Зоо бајка во Зоолошка градина Скопје

Овој викенд (22 и 23 декември), во Зоолошка градина Скопје за првпат ќе се одржи дводневна...

Donald & Daisy Duck овој викенд во Скопје ЗОО

Како и секој викенд, така и овој Зоолошката градина Скопје има ново изненадување за...