Таг:, , , , , , , , ,

Фризерите го најавија новиот хит на боја на коса: Тренд со кој ќе бидете вистинска заводничка!

Летото само што не пристигна, а со него е време за забавна боја на коса. Една од...

Апартман за сите љубители на серијата „Game of Thrones“ (ГАЛЕРИЈА)

Сите љубители на популарната серија „Игри на престолот“ (Game of Thrones) сакаат да бидат во...

Се ближи Велигден: Бојадисајте ги оваа година јајцата на 3 потполно различни начини!

Оваа година бојадисајте ги велигденските јајца на поинаков начин и израдувајте ги...

Најскапото вино во светот се пие со лажичка?

Royal Tokaji, винарија која се наоѓа на североистокот во Унгарија го претстави најскапото вино во...

Со чаша вино до поголема плата?

Луѓето кои редовно конзумираат алкохол заработуваат повеќе во однос на тие кои не пијат....

8 невообичаени начини да се ослободите од вишокот килограми

Ослободувањето од вишокот килограми најчесто го поврзуваме со исцрпувачки тренинзи, строги...

Што да јадете кога сте настинати?

Што да јадете кога сте настинати, имате вирус или грип? Храната зазема важно место во борбата...

Овие градови ја имаат најдобрата храна во светот

ТripAdvisor објави годишна листа на градови со најдобра локална храна. Листата беше составена од...

Како да го отстранете забниот камен на природен начин?

За да го отстраните забниот камен, кој може да предизвика воспаление на непцата (гингивитис...

Лејди Гага во црно бикини и со чаша вино ужива на плажа во Хемптон

Славната пејачка овие денови ужива во едноставни задоволства.  На плажа, со својата љубов и...

Џони Деп консумира огромни количини алкохол: Погледнете колку троши месечно!

Американскиот актер Џони Деп (55) на почетокот на интервјуто за магазинот „Rolling Stone“ кое...

Внимавајте! Колку алкохол смеете да пиете на неделно ниво?

Повеќе од 100 грама алкохол неделно е опасно по здравјето, наведуваат епидемиолозите и...

6 правила за комбинирање на виното и храната

Вино и храна… Кога се добро искомбинирани, нема поголемо задоволство, но можно е да се...

Ова е најубавиот подарок за саканата личност на денот кога се слави љубовта и виното

Љубовта е вечна инспирација, причина за најубавите песни, зборови и дела. Кога љубовта...

Прославете го Св. Трифун со коктели со вино

Денес се слави св. Валентин, денот на љубовта и Св. Трифун, денот на виното. Знаеме дека...

Изненадете го вашиот сакан со слатки подароци за Денот на вљубените

 Ситно броиме со најцрвениот, најсрцкастиот, најмагичниотден, Денот на вљубените, денот на...

На овој начин може да уживате и да се подмладите истовремено

Виното не е само пијалак кој предизвикува задоволство. Освен по извонредниот вкус, црвеното...

Вино направено од тофу

Иако тофуто важи е хранлива замена за месото богата со протеини, сепак неговото...

Виното како лек за мозолчиња и акни

Виното се смета за пијалак на боговите, често е истражувано за да се откријат сите негови...

Куку леле, Ај Кју, Нина, Министарке: Целосната програма за претстојниот Вино Скоп 2017

Фестивалот кој го слави пијалокот на боговите- Вино Скоп 2017 и оваа година, покрај доброто...