Таг:, , , , , , , , ,

Кога сето ова ќе помине – Ќе бидеме ли подобри луѓе?

Овој вирус нѐ учи на многу нешта, секој ден не доведува пред ново искушение и ни поставува...

Луѓето споделуваат што носат во карантин: Ова се најлудите карантински стајлинзи  

Фустан за недепилирани нозе, куче околу вратот.. Луѓето споделуваат фотографии од своите...

Носењето ракавици наместо редовно миење на рацете е потполно погрешно

Лекарите советуват да не го правите тоа Многу луѓе носат ракавици кога одат во маркет,...

Познат британски астролог предвидува кога ќе настапи крајот на коронавирусот

Прочуениот британски астролог, Бернард Фицволтер ги објави своите предидувања на прашањето...

Излечена 51-годишна пациентка од Тексас сподели важни совети во борбата против коронавирусот

После 22 дневна терапија, 51-годишна пациентка од Тексас го победи коронавирусот и ја сподели...

Ова е најдоброто овошје за спречување на КОРОНА вирусот: Има антивирусно дејство и спречува инфекции

Ова овошје има лековито дејство – го зајакнува имунитетот и штити од инфекција! Силниот...

Специјалист советува: Најважно е да се придржувате до овие ПРАВИЛА и безбедни сте од зараза

Самоизолацијата не е доволна, овие чекори мораат да се почитуваат за да го сочуваме...

Како може да се разболите од коронавирусот поради ноктите

За време на пандемијата, зборуваме многу за рацете и нивно миење, но исто така треба да...

Астронаутите советуваат како да го поминувате времето во самоизолација

Германскиот астронаут се присети на времето поминато во универзумот за кое изјави дека...

Зошто коронавирусот кај некои пациенти доведува до посериозни компликации

Зошто некои се позагрозени од другите? Инфектологот Џон Коен, професор емеритус на...

(ВИДЕО) Доктори објавија снимка како изгледаат белите дробови инфицирани со коронавирусот

Еве како изгледаат белите дробови инфицирани со коронавирусот Снимката која ја отсликува...

Тажна слика во време на корона: Дедо за прв пат го гледа својот внук преку прозор

Пензионер од Ирска, очајно ѕирка низ стаклото на прозорот и го гледа својот внук кој го држи...

Храна која го зајакнува вирусот – Строго избегнувајте го консумирањето на овие намирници

Правилниот избор на храна може значајно да помогне да се спречи развивањето на вирусот,...

Докторите предупредуваат – Никако не ги слушајте овие совети кои кружат околу корона вирусот

Низ интернетот кружат бројни заблуди, никако немојте да ги слушате бидејќи можат да ви го...

Браќа и сестри, останете силни, ќе победиме!

Браќа и сестри, ова што се случува во светот може ви се чини како лош сон или...

ВАЖНО: 8 Правила За САМОИЗОЛАЦИЈА

Една од најефикасните стратегиите за спречување на ширењето на корона вирусот (или подобро...

Направи сам: Заштитна маска од влажни марамчиња! (ВИДЕО)

Овие денови сѐ потешко доаѓаме до заштитни маски кои ни се многу потребни поради...

Седумтемина тестирани на коронавирус денес се негативни, еден тест ќе се повтори

Резултатите на 7-те пациенти кои претпладнево се тестираа се негативни на корона вирус....

Пред да започнете да бидете себични, запомнете неколку работи: Додека вие чопоративно се собирате дома во групи, ние работиме по 15 часа на ден

Фејсбук статусот на Марија Јаневска, позната по Белешките на Лајла Грејс треба да го...

Информативно видео за КОВИД-19: Како се пренесува КОВИД-19 и како да се заштитите? (ВИДЕО)

Вчера беше прогласена пандемија во светот, се повеќе жртви на корона вирусот, еве како да се...