Таг:, , , , , ,

Вишни – Овошје кое е симбол на здравјето и младоликоста

Можете да ги јадете во неограничена количина – Ова се сите извонредни придобивки на ова...

Најбрза и најслатка кекс торта со вишни и чоколадо: Без печење, готова за 15 минути!

Овој освежителен десерт ќе го воодушеви вашето семејство, а идеален е за топлите денови кои...

Колач со вишни и јогурт: Сочен и вкусен десерт готов за еден миг! (РЕЦЕПТ)

Ова е идеален десерт за љубителите на полесни колачи и за домаќинките кои немаат многу време...

Куглоф со вишни: Моќно и сочно совршенство кое ќе ве освои веднаш! (РЕЦЕПТ)

Откако ќе го испробате овој рецепт, ќе го правите многу често Состојки: 350 гр. путер 300 гр....

Мафини со вишни (РЕЦЕПТ)

Ако обожавате мафини, предлагаме да ја пробате оваа освежителната верзија со вишни. Овие...

Мафини со вишни (РЕЦЕПТ)

Овие мафини се подготвуваат брзо и веруваме дека ќе ве освојат со својот вкус. Потребни...

Трик за полесно чистење на семките од црешите и вишните (ВИДЕО)

На многумина им е тешко да ги исчистат семките од црешите и вишните. Но, со овој трик сега тоа...

Колач со сирење и вишни кој може да го направи секој од вас! (РЕЦЕПТ)

Викендот е идеален да направите практичен десерт во кој сите ќе уживате. Состојки: шолја...

Вистинско освежување за летните денови: Домашен овошен јогурт! (РЕЦЕПТ)

Слатко освежување за летните денови кои се пред нас! Соостојки:  200 г вишни 1 банана лажичка...

Шварцвалд торта во чаша (РЕЦЕПТ)

Класичната Шварцвалд торта е проверен рецепт за совршен десерт. Овен што го привлекува...

Десерт на денот: Торта во чиј вкус ќе се заљубите! (РЕЦЕПТ)

Доколку сакате да приготвите некој вкусен десерт, ова е вистинскиот избор. Состојки за...

ВИДЕО: Како најбрзо се вадат семките од цреши и вишни?

Секогаш се трудиме да ви ја олеснеме работата, и тоа на интересен и брз начин. Така и овојпат...