Таг:, , , , , , , ,

Вечната дилема е решена: Кој лаже повеќе – мажите или жените?

Мажите ќе кажат дека жените лажат повеќе, а жените обратно, но истражувањата го имаат...

Малите лаги кои му ги кажувате на партнерот се безбедни

Нема потреба за грижа, со тоа само го штитите саканиот Ако и кажете на пријателката дека...

Очигледни факти кои луѓето не сакаат да ги прифатат

Постојат некои животни вистини кои никој не сака да ги признае Дали некогаш сте се се...

Ова е вистинскиот животен пат – мудрости од прочуениот поет Руми

Животни лекции за добар и среќен живот – еве какви моќни совети оставил Руми Џелалудин...

Проговори само ако она што ќе го кажеш е подобро од тишината: Познати кинески поговорки!

Кина отсекогаш е сметана за колевка на знаењето и разбирањето на светот и местото на човекот...

Ова се 3-те најискрени знаци во хороскопот

Личностите родени во овие хороскопски знаци секогаш ќе ви ја кажат вистината – колку е да...

3 хороскопски знаци кои не можете да ги излажете

Секој од нас барем еднаш има кажано некоја лага. Некои умеат повешто да лажат, додека други...

Можеби не сте знаеле: Овие љубовни филмови се базирани на вистински приказни! (ВИДЕО)

Дали сте гледале некој од нив? Dirty dancing, 1987 Филмот Dirty dancing настанал по вистинска приказна и...

Таа има лице полно со лузни и акни: Блогерка открива како изгледа без и со шминка! (ВИДЕО)

Клои е 19. годишна блогерка од Мелбурн која отворено проговори за својата проблематична кожа....

Што ќе ти е висока плата ако на крајот од денот влегуваш во празен стан?

Марина Радош, млада писателка од Мостар, напиша статус за љубовта и очекувањата кој нема да...

Едноставни и прецизни начини да откриете дали некој ве лаже

Американската асоцијација на психолози во едно истражување дојде до заклучок дека...

Реалноста во долгите врски за која никој не зборува прикажана преку интересни илустрации

Љубовта е во малите нешта, а Аманда Олеандер ги прикажува тие моменти во нејзините...

Еве зошто брутално искрените личности се најдобри пријатели!

Понекогаш звучат сурово и можеби за момент ќе се почувствувате навредено, но сепак, на крај...

Срам кој Меган Маркл му го приреди на своето семејство: Нејзината сестра ја откри суровата вистина!

Секој ден се откриваат се повеќе и повеќе детали за најочекуваната свадба на годината –...

Ќерката на Клои Кардашијан доби несекојдневно име. Дали ви се допаѓа?

Навикнати сме Ким Кардашијан на своите деца да им дава необични имиња, меѓутоа се чини дека...

8 заблуди за фарбањето на коса во кои се уште веруваме

Прамени, менување бои, криење на бели влакна- понекогаш се прашувате дали сакате трајно да ја...

Кога е најдобро време да им ја соопштите вистината на своите деца за Дедо Мраз?

На возраст од осум до девет години повеќето деца сфаќаат дека Дедо Мраз не постои, но доколку...

Како да препознаете кога некој ве лаже?

Постојат неколку знаци додека водите разговор кои ќе ви помогнат да сфатите дека другата...

Што се крие зад совршените инстаграм фотографии?

Создавањето на совршени инстаграм фотки не е воопшто лесна работа. Совршениот изглед, коса,...

Полната месечина влијае врз расположението и сонот. Вистина или мит?

Кај народот одамна се врежало верувањето дека во текот на полната месечина треба да се...