Чек дис аут
Search

Таг:, , , , , , ,

Чекај го оној поради кој ќе ти светкаат искри во очите

Чекај ја личноста која има љубезни очи и нежни дланки. Такви кои прават да се чувствуваш...

Писмо до сите оние кои мислат дека никогаш нема да ја пронајдат сродната душа

Еден ден, ќе бидите на вистинското време во вистинското место и вашите животи нема никогаш...

Не троши ја љубовта на некој кој не е подготвен да ти возврати со иста мера

Затоа немој да ги даваш најубавите делови од себеси на некој кој не ја гледа вистинската...

Знаци кои покажуват дека вие сте родени еден за друг

Овие знаци докажуваат дека сте пронашле љубов за цел живот. Кога ќе се заљубите, се соочувате...

Иконскaта сцена во ,,The Notebook” кога за прв пат се запознаваат Али и Ноа

Петнаесет години по објавувањето, ,,The Notebook” е сè уште еден од најромантичните филмови на...

Сродните души не се пронаоѓаат – Тие се создадени еден за друг

„Легендата вели дека сродните души не се пронаоѓаат и решаваат да бидат заедно, тие се...

Секој може да ви подари цвеќиња, чоколадо и накит, но нема љубов во тоа

Вистинската љубов не е скапи поклони, буќет цвеќе и накит – Вистинската љубов е танцување...

Дали сте вистински заљубени или само сакате? – Прашање на кое конечно го имаме одговорот

Сите знаеме дека чувствата можат да бидат доста комплицирани, па – како да знаеме дали се во...

Заслужуваш љубов која ќе ти покаже зошто не ти успевало со никој претходно

Некој кој ќе ти ја врати вербата во се. Во љубовта, во животот и во тебе.  Ти заслужуваш да се...

Подобро е да си сам отколку во половична врска – Но не смееш да бегаш од љубовта

Но тоа не значи дека е подобро да си сам во целост. Тоа не значи дека треба да ги оттурнуваш...

Никогаш немој да трчаш по љубов – Оној кој сака да го гониш нема намера да биде фатен

Вистинската личност ќе се појави тогаш кога ќе треба и таа ќе остане без оглед на се. И...

Чекај ја својата епска љубов и немој да се задоволиш со ништо помалце

Немој да се плашиш да чекаш за својата епска љубов. Можеби ќе потрае, и ќе чекаш подолго...

Дали сте ја пронашле сродната душа – Како ќе ја препознаете вистинската љубов?

За сите романтичари и оние кои се чувствуваат така Многу луѓе се прашуваат дали личноста со...

Легендата вели дека секогаш постои причина поради која душите се среќаваат

Никој со никого не се случува без причина Легендата вели дека секогаш постои причина поради...

Не барај совршена љубов, нема да ја пронајдеш – Љубовта мора да биде реална

Оваа љубов ќе ти докаже дека сето тоа вреди и заслужува да биде видено и прифатено и ти...

Никогаш немој да бидеш со некој кој те третира како да си нешто обично

Никогаш немој да се задоволуваш со половина љубов Никогаш немој да се задоволуваш со некој...

Не можеш да му се допаднеш на секому затоа што не си универзална димензија и биди среќен поради тоа

Ти не си универзална димензија која се вклопува во сечие срце. Ти не беше создаден за да...

Неверојатни нешта кои се случуваат кога ќе престанете да барате љубов

Неверојатни нешта се случуваат тогаш а ние ќе ви наведеме само дел од нив.. Дали можете да се...

Не се задоволувај со ништо помалку – Вака изгледа вистинската љубов

Заљуби се во некој кој нема да направи да чувствуваш дека си личност која не може да биде...

Како ќе знаеш кога љубовта е вистинска?

Секој има различна перцепција за љубовта, но онаа вистинската е поинаква..  Животот е...