Таг:, , , , , , , , , , ,

Рецепт за смути кое ќе ги освежи вашето тело и кожа

Направете смути кое ќе ги освежи вашето тело и кожа во овие топли денови. Велат дека храната...

Состојби кога поубаво е да ја заборавите брадата и секогаш да бидете избричени

Се повеќе мажи носат брада со која се гордеат. Меѓутоа, како и модните трендови, не одговара...

Сезоната на алергии во полн ек!

Се повеќе луѓе се чувствителни на алергените од природата, а посебно се загрозени постарите...

Зелено смуди на повеќе начини – појадок од блендер! (РЕЦЕПТ)

Зелениот зеленчук е богат со витамини, минерали, влакна и аминокиселини. Тоа е се што ни е...

Фризерите откриваат: Ова е најдобриот трик за волумен на косата!

Иако рутината на миење коса наложува најпрво да користиме шампон, па потоа регенератор, се...

Наоми Кемпбел проговори за проблемите со косата и покажа како изгледа без перика! (ФОТО)

Наоми Кемпбел уште минатата година во едно интервју открила дека со текот на годините се...

Мазна кожа без влакна и до 6 месеци? Нема проблем! Philips Lumea е докажано безбеден сојузник на секоја жена и девојка

Зимата речиси ни пристигна, студеното време започна, а со тоа, нормално во полн ек е и...

Како да го подобрите варењето во организмот додека патувате?

Често се случува за време на одморот да имаме проблеми со варењето или запек. Запекот може да...

Кајсиите го чуваат срцето, ги зајакнуваат коските и подмладуваат

Доколку сакате да го зачувате здравјето на срцето – јадете кајсии. Тие содржат 10 пати...

Извонреден трик од којшто влакненцата ќе престанат да ви растат после бричењето

Иако остранувањето на влакната со бричење е најбрзиот начин да го решите проблемот на...

Можете ли да замислите да имате крзнени нокти? Да, и тоа е возможно

Покрај сите уникатни трендови кои се застапени периодов, ова со сигурност е најчудниот. На...

ЕВЕ ШТО НЕ ТРЕБА ДА ПРАВИТЕ КОГА ЌЕ ЗАБЕЛЕЖИТЕ БЕЛИ ВЛАКНА ВО ВАШАТА КОСА

Без разлика дали сте адолесценти или во средни години, белите влакна можете да ги доживеете...

Мажите откриваат што навистина мислат за средувањето на вашата интимна зона. Ќе се изненадите!

Вие сте независна жена и имате право да ги средувате влакненцата во вашата интимна зона како...

Митот за јаглехидратите

Митот за јаглехидратите Се чини дека секој има своја теорија кога се во прашање...

Колку пати годишно треба да ја менувате четката за заби?

Можете да користите и конци и најквалитетни пасти за заби, но ако четката е стара, си правите...

Зошто имаме влакна на задникот?

Можеби имате светли, “невидливи” влакненца кои го прекриваат вашиот задник, а можеби...

Со “здрава” исхрана често се завршува со повеќе килограми

Манијата по здравата исхрана станува сè посилна. Луѓето масовно веруваат дека ако го...

На кои се начини можете да ги отстраните влакната од лицето ?

Влакната на лицето можат да бидат многу иритирачки,особено оние посилните и потемните. Еве...

Ги шокира сите. Таа покажа како навистина изгледа женскиот стомак на Твитер и стана хит

Можеби не знаевте, но и девојките имаат влакна по цело тело… И иако ова им е познато на...