Таг:, , , , , , , , ,

„Не те вадам од памет“ е новата песна на Влатко Лозаноски! (ВИДЕО)

Влатко Лозаноски уште еднаш докажа зошто е еден од најпопуларните македонски изведувачи. Во...

Август е резервиран за големи музички спектакли: Влатко Лозаноски и Жељко Јоксимовиќ во Охрид!

Подгответе се за незаборавно лето, многу музика, забавна агенда и хитовите кои го одбележаа...

ВРЕМЕ Е ЗА ГОЛЕМ КОНЦЕРТ НА ЛОЗАНО ВО СКОПЈЕ!

Авалон Продукција со големо задоволство го најавуваат својот следен проект. „После повеќе...

Погледнете го новиот летен хит на Влатко Лозаноски снимен во Кушадаси! (ВИДЕО)

Во неодамнешното интервју за #365среќа, нашиот пејач Влатко Лозаноски го најави новиот видео...

#365среќа Влатко Лозаноски: „Кога работите со љубов, без притисок и со вистинскиот тим, песната полесно допира до слушателите“

Веќе десет години македонската публика ужива во неговиот глас, интерпретација и хитови кои...

Го препознавате ли овој македонски пејач?

Македонскиот пејач на социјалните мрежи објави фотографија од времето кога бил дете. Тој...

По што ќе се памети ова лето?

Летото секогаш инспирира и поттикнува создавање на најубави песни кои се паметат долго во...

Владо Јаневски откри: Имам деца но не сум ги растел!

Каде и да одите за нова година, во сабота на 31 декември, во 19 и 15 часот гледајте ја една од...

Лозано ја испеа песната за новата реклама на Кока Кола

Влатко Лозановски со новата празнична реклама на Кока Кола не потсетува дека...