Таг:, , , , , , , ,

Како да откриете имате ли негативна енергија во вашиот дом?

Негативната енергија во вашиот дом може лошо да влијае на расположението, исто така...

10 соништа чии значења не треба да игнорирате

Постојат соништа кои потсвесно не посочуваат кон некои проблеми во нашите животи за кои...

Средство за чистење што го имаме дома, а целосно го игнорираме

Се работи за жешка вода која често ја занемаруваме, но високите температури и течните...

Палачинки со врела вода: Помеки и поубави не сте пробале

Рецепт за најмеките палачинки… СОСТОЈКИ: 1 јајце 150 гр брашно 1/3 лажичка сода бикарбона 1/2...

Секое утро треба да пиете чаша солена вода, еве зошто

Солената вода е најдобриот и најлесниот начин да го регенерирате телото и да го исчистите од...

Како да се ослободите од очилата со 4 природни состојки?

  Сите кои носат очила или леќи знаат дека е тешко и заморно да се направат некои...

Еве како да ги намалите темните подочници и отокот под очите

Дехидрацијата е еден од најголемите предизвикувачи на подочници. Соковите и газираните...

Грешка која ја прават сите кога им е топло

Обидувајќи се на брзина да се разладат, луѓето прават голема грешка, па наместо на нивното...

Куса, но моќна: Важна и поучна приказна за пријателството

Оваа куса приказна за птиците е голема поука и за луѓето. На препелицата ѝ се случила страшна...

Дали трудниците смеат да се капат во море или базен?

Иако пливањето се препорачува како идеална активност за трудниците, честопати се поставува...

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ТАБЕЛАТА И ДОЗНАЈТЕ КОЛКУ ВОДА ТРЕБА ДА ПИЕТЕ СОГЛАСНО СО ВАШИТЕ КИЛОГРАМИ!

Многумина пијат вода во мали количини што е штетно за здравјето. Водата е главната...

Еве како да го ублажите убодот од комарец и чешањето

Доколку обидите да ги избркате со разни апаратчиња и спрејови не ви успеат, и сепак завршите...

3 златни правила кои ќе ви помогнат да го зачувате потемнетиот тен и по одморот

Зачувајте ја бронзената боја што подолго со помош на неколку клучни трикови и уживајте во...

На овој начин вашите градници ќе траат подолго и нема да ја изгубат формата

Градниците треба да се менуват по шест до осум месеци, бидејќи за тоа време им се олабавуваат...

Еве што треба да направите доколку ве фати грч додека пливате

Грчевите во мускулите обично се појавуваат при нагло истегнување на стапалата. До тие...

Тропска лимонада: Совршено освежување за жешките летни денови

Тропската лимонада, не е обична лимонада. Таа е богата со вкусови и претставува вистинско...

ВНИМАВАЈТЕ: Поради оваа грешка бањата ви е полна со бактерии

Знаете дека од најиритантни работи кога ќе почнете да живеете со партнерот е спуштање,...

Не дозволувајте да ве излажат: Еве како да разликувате природен од вештачки мед

Пазарот за продажба на мед е преплавен со лажни производи кои се прават од шеќерен и...

Најдобар извор на енергија: Смоквите го подобруваат помнењето, одлични се за цревата, а еве кој не смее да ги јаде

Треба да се јадат свежи, бидејќи се богати со ензими и антиоксиданси како и хранливи материи...

Детален список: Подгответе се за одмор на плажа со вашето бебе

Кога сте родители, за одењето на плажа потребни се повеќе нешта од пешкир, вода и крема за...