Таг:, , , ,

Осветли го Скопје: На 9. февруари ќе се одржи зимско ноќно искачување на Водно

На 9 февруари 2020 година, недела во 17.30 часот на полна месечина, ќе се одржи “Зимско Ноќно...

ЧИЧКО КИРО со полни 93 години скоро секој ден пешачи на Водно! (ВИДЕО)

За да се одржува здравјето неопходно е да се одржува и физичката кондиција, да се внимава на...

ОСВЕТЛИ ГО СКОПЈЕ – Ноќно качување до Милениумскиот Крст

На 15 Август 2019, четврток во 19:30 часот, ќе се одржи „Ноќно искачување до Милениумскиот крст на...

ОСВЕТЛИ ГО СКОПЈЕ – НОЌНО КАЧУВАЊЕ ДО МИЛЕНИУМСКИ КРСТ

Во САБОТА во 19:30 часот (15 Јуни 2019), ќе се одржи “Ноќно искачување до Милениумскиот крст на...

Осветли го Скопје – Зимско ноќно искачување на Водно на 21 јануари!

На 21. јануари 2019 година, понеделник, во 17.30 часот на полна месечина, ќе се одржи „Зимско Ноќно...

Објавени четирите големи спортски настани. Бидете дел од нив!

Професионалното или рекреативното занимавање со спортот и одржувањето на физичката...

Еко акција за почисто Водно на вработените во Телеком (ФОТО)

По повод Светскиот ден на животната средина, 5 јуни, вработените во Македонски Телеком...

Во недела најавен протест против изградбата на гасоводот на сртот на Водно „Да ги заштитиме белите дробови на Скопје. Биди Воднољубец.“

Spas za Vodno / Спас за Водно повикуваат на протест против уништувањето на белите дробови на...

Традицијата продолжува…„Осветли го Скопје“

Вечерна прошетка на полна месечина, рекреативен настан со добра цел кој ќе го разбуди вашиот...

Спортување, опуштање и забава #ПочниСоВодно овој четврток

Еден поинаква забава за после работа ќе се случува ова лето. Има музика, има дружење, но има и...

Утре се одржува најмасовниот планински настан „Прв до Врв“

Во недела ќе се одржи ПРВ ДО ВРВ  најмасовниот планински настан во Македонија. Ова е...

#ПочниСоВодно и овој четврток, рекреација после работа

Овој четврток повторно ќе се одржи настан од иницијативата #ПочниСоВодно во организација...

Секој четврток, после работа #ПочниСоВодно

Еден поинаков четврток ни доаѓа со иницијативата #ПочниСоВодно. Имено, I love hiking – group Macedonia...

ВИДЕО: Сноубординг на Водно

Додека едни се жалат на снегот, некои навистина знаат да уживаат во него. Како изгледа...

Видео: Граѓани кои се затекнале на Водно за време на силното невреме…

На интернет се појави видео од граѓани кои се затекнале на Водно за време на силното невреме....

Казни од 1500 до 2000 евра: Забраната за движење во шума важи и за Водно

Забраната за движење во шуми на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство...

ОСВЕТЛИ ГО СКОПЈЕ

ОСВЕТЛИ ГО СКОПЈЕ – НОЌНО КАЧУВАЊЕ ДО МИЛЕНИУМСКИ КРСТ Во ЧЕТВРТОК 19:30 часот (30.06.2016), ќе се...

Ова е најубавото место за живеење во Скопје

На падините на Водно, внимателно е осмислен нов концепт на куќи кои навистина ги...

Празнично искачување: Свети Трифун на Водно

Празникот Свети Трифун на 14 февруари е поводот за дружење за овој месец во календарот на...