Таг:, , , , , , ,

АКТЕРКАТА ЏУДИ ДЕНЧ (85), НАЈСТАРА ЛИЧНОСТ НА НАСЛОВНА НА VOGUE

Со 85 години, актерката Џуди Денч стана најстарата личност која се појавила на насловната...

Вог го прогласи најпопуларниот фустан за лето 2019: Погледнете како изгледа!

Британскиот Вог пресуди – најпопуларниот фустан за оваа летна сезона е моделот под...

Насловната страница на „Вог“ и припадна на албино жена

Португалскиот „Вог“ со своето априлско издание напиша историја- насловната страница и...

Наоми Кемпбел изгледа како божица во две модни изданија во Париз

Наоми Кемпбел (48), за време на неделата за висока мода во Париз, била главна ѕвезда. Еден од...

Прво појавување на Кралицата Елизабета на модната недела во Лондон, а до неа седеше кралицата на модниот свет Ана Винтур

Кралицата за прв пат во историјата се појави на модната недела во Лондон, а честа да седат до...

Викторија Бекам дама во црвено покрај сопругот на забава во Лондон

Викторија Бекам приреди новогодишна забава во нејзиниот бутик во Лондон заедно со модното...

Ќерката на Џони Деп непрепознатлива за насловната на Vogue

Лили Роуз Деп позираше за јапонското издание на ‘модната библија’ Vogue во сосема...

Фарел Вилијамс позираше за декемвриското издрание на “Vogue”

На претстојниот албум на групата Н.Е.Р.Д., американскиот рапер Фарел Вилијамс се постави за...

Ријана како кралицата Нефертити за арапскиот Vogue

Инспирирана од легендарната убавина на египетската фараонка Нефертити, Ријана позираше во...

Криси Тајген одговори на 73 прашања за Vogue

Во рубриката 73 прашања со познатите личности, Vogue последно ја избра Криси Тајген. Познатиот...

Стилот на познатите на забавата на Vogue

Синоќа во Grand Palais, “модната библија” Vogue ја собра светската елита од шоу бизнисот на...

Жизел Бундхен заедно со Vogue во борба за заштита на животните

Популарниот бразилски модел позираше за насловната на престижниот магазин облечена во...

Селена Гомез се отвара за нејзината депресија и анксиозност во новиот број на „Вог“

 Селена Гомез е ѕвездата од априлското издание на „Вог“. Во едиторијалот, музичката ѕвезда...