Таг:, , , , , , ,

АКТЕРКАТА ЏУДИ ДЕНЧ (85), НАЈСТАРА ЛИЧНОСТ НА НАСЛОВНА НА VOGUE

Со 85 години, актерката Џуди Денч стана најстарата личност која се појавила на насловната...

Војвотката од Кембриџ го истакна трудничкото стомаче

По повод настанот „Commonwealth Fashion Exchange reception“, Кејт Мидлтон приреди гламурозен моден настан во...

Славната тенисерка проговори за компликациите по породувањето

Серена Вилијамс заедно со ќеркичката и сопругот Алексис Оханијан снимиja фотосесија за...

Викторија Бекам дама во црвено покрај сопругот на забава во Лондон

Викторија Бекам приреди новогодишна забава во нејзиниот бутик во Лондон заедно со модното...

Ешли Грахам ја краси насловната страна на италијанскиот “Vogue”

Убавата и славна плус сајз манекенка Ешли Грахам се најде на насловната страница на...

Ќерката на Џони Деп непрепознатлива за насловната на Vogue

Лили Роуз Деп позираше за јапонското издание на ‘модната библија’ Vogue во сосема...

Фарел Вилијамс позираше за декемвриското издрание на “Vogue”

На претстојниот албум на групата Н.Е.Р.Д., американскиот рапер Фарел Вилијамс се постави за...

Викторија Бекам на насловната страница на “Vogue”

42 годишната Викторија Бекам изгледа како девојче на фотографиите кои ќе бидат објавени во...

Стилот на познатите на забавата на Vogue

Синоќа во Grand Palais, “модната библија” Vogue ја собра светската елита од шоу бизнисот на...

Пенелопе Круз во неодоливо издание за Vogue

Шпанската заводничка Пенелопе Круз е една од оние среќнички која со текот на годините...

Принцезата Дина Алјухани Абдулазиз е идната модна уредничка на арапскиот Vogue

Саудиската принцеза Алјухани Абдулазиз од есен оваа година ќе биде на чело на креативниот...

Селена Гомез откри зошто мажите не сакаат да излегуваат со неа

Прекрасната пејачка Селена Гомез блесна на насловната страна на австралиското издание на...

На Викторија Бекам и ја “исекоа” ногата во фотките за Vogue

Викторија Бекам е омилена модна икона на многумина, а да не спомнуваме дека таа е мајка на...

Славниот пар Џиџи Хадид и Зеин Малик позираа за Vogue

Моделот Џиџи Хадид и славниот пеач Зеин се новиот славен и дефинитивно најстилски пар во...

Најбараната манекенка на светот се пофали со првата разголена насловна страница (фото)

Американската манекенка Џиџи Хадид за првпат се најде на насловната страница на француски...