Таг:, , , , , , , , ,

Ти не постоиш за да му докажуваш некому нешто

Ти не постоиш за да му докажуваш некому нешто. А ако некогаш сакаш да докажеш нешто, докажи си...

Твојата вредност можеш да ја одредиш само ти

Колку книги си затворил и си почувствувал топлина околу твоето срце… Ако сакаш да ја...

Се раѓаш како оригинал, немој да умреш како нечија лоша копија!

Кога си лоша копија на некој друг, никој нема да те забележи! Кога луѓето почнуваат да се...

Тогаш кога ќе ја откриете вистинската вредност на вашите чувства, нема да ги трошите на секакви луѓе

Научете да го штедите своето срце, научете ја вредноста на вашите чувства.  Додека вие...

Секогаш ќе има луѓе кои ќе те сметаат за помалку вреден – Нека бидат твоја отскочна даска

Многу луѓе на овој свет и многу нешта ќе те натераат да помислиш дека си помалку вреден, но не...

Не дозволувај другите да ти „лепат“ цена – Ти си непроценлив!

Не плаши се да им ги покажеш на другите твоите граници и до каде смеат да одат, тоа е...

Не чекајте во животот некој неважен да ја открие вашата вистинска вредност

Мудра приказна за вистинската вредност на човекот која морате да ја запомните.. Еднаш еден...

Знајте ја својата вредност, а тогаш и другите ќе почнат да ја гледаат

Научете да се почитувате самите себеси и отфрлете го сето она што гази по вашата вредност,...

Кога премногу им даваш на луѓето – Забораваат да ја ценат твојата добрина

Заврти им грб, па ќе видиш како ќе те ценат. Кога ќе започне нивната балада, само кажете им...

Луѓето имаат потреба да го понижат и повредат оној кој вреди

Треба да сфатите дека животот е трнлив пат и дека секој гледа како да се издигне себеси над...

Уморна си, скршена си… Несреќна си и бесна… Но, не се откажувај од себе!

Уморна си, скршена си. Несреќна си, бесна си. Има надеж во тебе, но се прашуваш до кога треба да...

Времето бргу минува, ценете го она што го имате: Приказната на Чехов крие важна животна лекција!

Не барајте грешка на сè во вашиот живот. Во приказната на Чехов се зборува за жена која не го...

Научете го детето за вредноста на парите

Многу е важно на децата на правилен и едноставен начин да им се објаснат материјалните...

Цитати од познати личности кои ќе ви помогнат да го разберете успехот

Што е успех? Постојат многу дефиниции, но во едно се сложуваме сите: Успехот доаѓа само преку...

Принцот не штедел: Еве што и’ подарил Хари на Меган Маркл за свадбата

Младенците пред венчавката си подаруваат вредни дарови Светот сè уште зборува за кралската...

Како да ја пронајдете својата вредност?

Секој поединец е вреден и заслужува да постои – тоа е сечие природно право. Многу е важно...

Дали некогаш сте се запрашале колку вкупно пари има на светот? Одговорот ќе ве шокира

Дали некогаш сте се запрашале колку вкупно пари има на светот? Одговорот не е сосема...

ВРЕМЕ: Високи температури и денеска, еве кога се очекуваат промени

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. УВ индексот ќе има вредност 9....

Го купиле садот за 160 денари: Го свртиле наопаку и животот им се сменил во секунда

Семејство од Њујорк не ни сонувала дека една распродажба одржана во 2007 година засекогаш ќе...

Од утре ќе плаќаме со 200 и 2.000 денари

Народна банка од утре ќе ги пушти во оптек двете нови книжни пари во апоени од 200 и од 2.000...