Таг:, , , , , , , , , ,

Најголемата лага во која веруваме е таа дека имаме време

Ничие време не е неограничено иако кога ќе помислиме на него пред нас се отвора една...

Никогаш не е доцна – Сè се случува во вистинско време!

Единствениот ден кога навистина ќе биде премногу доцна е оној ден кога на овој свет за...

Сврти им го грбот на оние кои никогаш немаат време за тебе

Сфати дека не си прв на листата на нивните приоритети туку се наоѓаш некаде на крајот, пред...

Не заборавајте, секогаш има некој кој ве сака. Многу силно.

Важно е да не си мртов. Некогаш смртта доаѓа многу порано откога срцето ќе застане. Смртта...

Престанете да велите „немам време“ – Некои нешта во животот немаат реприза

Колку тоа „немам време“ одзело можности и убави шанси, колку неизговорени зборови,...

Жена како жена, ќе те чека некое време, па ќе почне да се лади, исто како кафето

Ја губиш пријателе, ја губиш, слеп да беше ќе сфатеше досега. Каде ти се очите, каде гледаш...

Сѐ што се случува, се случува во вистинско време: Не завидувајте, тие водат свој живот, а вие ваш

Ништо не се случува случајно, сѐ е тоа живот. Некој дипломирал на 22, а се вработил дури на 27,...

Дали мислите дека годините ви поминуваат со неверојатна брзина: Ова е тајната како да го успорите времето

Ви се чини дека годините поминуваат многу бргу и дека останале само спомени од некои поубави...

Ако го видите ова на часовникот, веднаш помислете си желба: Секој ден во ова време небото се отвора

Секој ден пресметајте кога е златна минута и за тие 60 секунди, замислете си искрена желба!...

Вие имате право да кажете „НЕ!“ – Без грижа на совест!

Никому не должите никакво објаснување. Во нашето друштво кое ни наметнува ставови дека сите...

Сѐ има свој момент: Не задржувајте го оној кој сака да си замине

Времето е важно, почитувајте го. Тоа најдобро знае кога е вистинскиот момент некој да замине...

Сѐ се случува со причина: Понекогаш е најдобро да задоцните, бидејќи Бог ве чува!

Можеби не знаете дека еден менаџер на една голема компанија преживеа во терористичките...

Метеоропатија: Како времето влијае на нашето расположение и здравје?

Има сè повеќе луѓе кои поради временските услови имаат проблеми со концентрацијата,...

Еве како науката ја објаснува оваа појава: Зошто старите повреди болат на промена на времето?

Можете да го предвидите дождот бидејќи секој пат пред да врне ве боли раката која што сте ја...

Дали дождот влијае негативно врз расположението?

Ако често зборуваме за времето и временските прилики, истражувањата покажуваат дека и не...

7 знаци дека повеќе не го сакате партнерот

Секоја врска во својот почеток изгледа како магијата нема никогаш да исчезне и таа ќе трае...

Со големиот човек често доаѓаат и големи грешки.. Што рекле мудрите за животот?

Животот е подарок кој со раѓањето го добиваме сите. Што рекле мудрите луѓе за животот? Да...

Кои се рекордите за екстремни временски услови?

Светската метеоролошка организација направила листа на екстремни временски услови. На неа...

Каков прв впечаток оставате според хороскопскиот знак?

Кога ќе запознаеме нова личност, првиот впечаток кој ќе го оставиме, но и ќе го добиеме за...

Научниците велат дека кафето не треба да се пие наутро: Еве кога е вистинско време за кафе!

Научниците велат дека никако не треба да пиете кафе кога ќе станете. Најдобро време за...