Таг:, , , , , ,

Попладне очекувајте големи промени на времето и температурата!

Во Скопје и претпладнево како и изминатите денови ќе биде сончево и многу топло. Од попладне,...

Какво лето нѐ очекува? Пеколни жештини и големи бури!

Пред нас е лето со опасни топлотни бранови, долги сушни периоди и временски непогоди, објави...

Оваа секси водителка на временска прогноза ја посакуваат 6 милиони мажи, а тој ја откачил поради видео игра (ВИДЕО)

Професионалниот гејмер Даглас Мартин (23) раскинал со преубавата девојка Џенет Гарсија за да...

Погледнете како изгледа Попова Шапка утрово

Прогнозите се исполнија, студениот бран пристигна во Македонија. Друри и градовите се со...

Предупредување до скијачите: Висока лавинска опасност на Шарскиот масив

Планинската спасителна служба во објава на фејсбук испраќа предупредување до посетителите...

Прв снег на високите планински врвови

Мала снежна прекривка, иако сеуште календарски е лето, има во планинските предели каде...

Какви температури не очекуваат ова лето?

Долги периоди на жештина, вклучувајќи неколку опасни топлотни бранови ќе бидат главните...

Во Битола и Берово – 18, најмногу снег во Маврово

Скопје, 28 јануари 2017 (МИА) – Најстудено изутринава било во Битола и Берово каде се измерени...

ВИДЕО.Заради оваа убавица цел свет следи временска прогноза

Милиони ширум светот секојдневно пратат временска прогноза, а на Мексиканците тоа им е...

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Погледнете какво време не очекува и дали ќе биде за прошетка на отворено

За време на овој викенд територијата на Македонија ќе биде под влијание на висок воздушен...

Уште денес сонце, па доаѓа невреме ширум Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува и слаб до...

Сончев и топол викенд, од среда повторно заладување

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб северен ветер. Минималните температури ќе...

ВЕЧЕРВА ПОГОЛЕМО ЗАЛАДУВАЊЕ НА ВРЕМЕТО!

Вечерва поради продор на студена воздушна маса од север се очекува значителен пад на...

Претпладне сончево и топло, попладне и во текот на ноќта можно невреме

Претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне променливо и нестабилно...

Како да му ја олесните летната жештина на вашето бебе

Високите температури не се пријатни за никој, а особено не се пријатни за најмладите, за...

Денес времето ќе биде облачно со сончеви периоди и со умерен северен ветер

Променливо облачно со сончеви периоди и со умерен, повремено засилен северен ветер,...

Сончев ден со температура до 34 степени

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер....

Најточна временска прогноза

Да знаеш да сакаш не е убаво, да знаеш да сакаш е привилегија. Да можеш да сакаш пак е дарба. Но...

Променливо облачно и топло, попладне дожд и грмежи

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне со локален дожд и појава на...

Фејсбук конечно воведе опција која ќе ја користите секојдневно

Ако отворањето на Фејсбук е првата работа која ја правите кога ќе се разбудите наутро, тогаш...