Таг:, , , ,

Состојба на нови случаи на КОВИД – 19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани се 76 нови случаи на ковид-19....

Утре повторно се отвора Зоолошката градина во Скопје, а ова се новите правила

„Една убава и среќна вест за сите вас- Зоолошка градина Скопје повторно ќе биде отворена од...

Состојба на нови случаи на КОВИД – 19 во Македонија

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 50 оздравени пациенти. – Скопје 16 –...

Состојба на нови случаи на КОВИД-19 во Македонија

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 5 оздравени пациенти. – Скопје 3 –...

Состојба на нови случаи заболени со КОВИД – 19 во Македонија

Денеска се регистрирани 36 оздравени пациенти од КОВИД-19. Во изминатите 24 часа направени се 362...

Состојба на нови заболени случаи на КОВИД 19 во Македонија

Денеска имаме нови 42 лица оздравени од коронавирусот, се надевам дека овој број ќе продолжи...