Таг:, , , , ,

Слушнете ги одговорите на граѓаните: КОЈ БРОЈ Е ПОГОЛЕМ: -4 или -10?!

YouTube каналот под називот Majk Show уште еднаш успеа да нѐ насмее поставувајќи им матемаматичка...

8÷2(2+2)=? Како стоиме со математика во Скопје? (ВИДЕО)

Во последно време може да забележите повеќе видеа на различни теми на YouTube каналот Majk Show....

Ова се најгледаните YouTube музички видеа според статистиката на Google (ВИДЕО)

Секоја година носи нови трендови во музиката, а успеваат да се издвојат некои песни и видеа...

#365среќа Се срамев од себеси, не беше лесно: Младиот Илија и неговата трансформација која имаше над 4 милиони прегледи сега со ново инспиративно видео

„Го направив ова видео со цел да инспирирам многу луѓе, кој се обидуват да си ги променaт...

Погледнете го трејлерoт за “Friends”

14 години после емитувањето на последната епизода од серијата “Friends”, на Youtube беше објавен...

Ова е листата на 10 најпопуларни видеа на Youtube за 2017 година

Youtube ja oбјави листата со 10 најпопуларни музички видеа на Youtube за 2017 кои привлекоа најголемо...

Разоткриен: Американскиот фраер кој убедуваше „муслимански“ девојки за брз бакнеж на улица

Првото видео е оригиналното, а второто е она во кое друг јутубер направи интервју со...

Го фатил онлајн казиното како мами и му покажал на светот како од играчите крадат пари

Именуваната компанија се уште не се огласила, но големото прашање е дали воопшто има начин...

Видеото на Адел најгледана снимка на YouTube во 2016-та

Видеото на британската пејачка Адел во кој таа ги пее своите хитови во автомобил се наоѓа на...

Даде кош од брана висока 180 метри! (видео)

Австралиската екипа која стои зад YouTube каналот “How Ridiculous” реши да го собори Гинисовиот...

„Млади таленти со визуелизирање на македонски твитови (ВИДЕО)“

Стефан Рашковиќ, или попознат како Steffonator, е еден од младите и надежни македонски јутјубери...

Четирите магични зборови поради кои девојките му дадоа број

Кога е во прашање заведувањето на девојки, не постојат магични формули. Но, Хуан, човекот кој...

Вака изгледа капење во базен полн со Кока-Кола! (видео)

Двајца момци на YouTube објавија видео во кое едниот од нив се капи во базен кој содржи повеќе од...

Дејвид Гета објави песна посветена за Хрватска

Познатиот француски диџеј, Дејвид Гета, на својот “Youtube” канал објави песна посветена...

Сто години од женската убавина во Сирија

YouTube каналот Cut Video објави ново тајмлапс видео од серијалот „100 Years of Beauty in 1 Minute“. Во оваа...

Beauty трендови за пролет 2016

Во прилог прочитајте кои beauty трендови ќе бидат актуелни оваа сезона, а се одбрани од...

Дали знаеш која е најпопуларната Македонска песна на YouTube!?

Дали знаеш која е најпопуларната Македонска песна на YouTube!? На YouTube каналот MOLIKABT објавено е...

Десет милионери кои загубиле сè што имаат

Можете ли да замислите како е да загубите 30 милијарди долари? Овие луѓе доживеале голема...

ТАА ГО ЗАМАТИ УМОТ НА ЈАВНОСТА: ОВАА 25-ГОДИШНА ДАМА МЕСЕЧНО ЗАРАБОТУВА 70.000 ЕВРА, ЕВЕ КАКО!

Зое Саг заработува огромна сума на пари, но уште попознатите од неа заработуваат многу...

Оваа снимка која смирува е вистински хит на интернетот

Верувале или не, видеото кое прикажува сечење на домати има повеќе од 100.000 прегледи на YouTube, а...