Таг:, , , , , , , , , , ,

Не е важно колку имаш, важно е во што уживаш!

Не мораш да имаш бескрајно богатство, доволно е покрај себе да го имаш она кое прави да се...

Бидете искрени кон себе – Не присилувајте се на нештата кои не ви се допаѓаат

Многупати во животот одлучуваме да направиме нешта спротивни од она што вистински го сакаме...

Тој ја знаел секоја тајна на човечката душа: Карл Јунг вели дека среќата лежи во овие 5 нешта!

„Сите ние сме лебдечко зло. Јас не сум она што ме направил животот, туку она што сум сакал да...

Едноставен начин како да ја почувствувате СРЕЌАТА и да го стоплите срцето

Среќата понекогаш во овој модерен начин на живот се чини недостижна цел, како постојано да...

Вие имате право да кажете „НЕ!“ – Без грижа на совест!

Никому не должите никакво објаснување. Во нашето друштво кое ни наметнува ставови дека сите...

Нешта кои морате да ги оставите во минатото: Како да се ослободите од емоционалниот терет?

Вашето минато не треба да ја одредува вашата иднина – еве кои нешта треба засекогаш да ги...

Ако имате 4 или повеќе од овие карактеристики: Вие припаѓате на најреткиот тип на личност!

Тешко е да се најде пријател кој ќе има барем една од овие карактеристики. Познатиот Карл...

Дознајте што говори вашата омилена поза при водење љубов за вас!

Секој од нас има омилена сексуална поза. Проверете што кажува вашата омилена поза за вас....

Од каде и од кога потекнува, кој е најскапиот, а кој омилениот? Дознајте сѐ што не сте знаеле за сладоледот

За некого претставува дочекување на летото, за некого е комплетно уживање и задоволство, за...

Редовниот секс не прави младолики

Редовниот сексуален живот влијае позитивно на расположението, ги намалува болките и го...

Среќата после секс трае 2 дена?

Направено е ново истражување кое објаснува зошто се чувстуваме лошо по некое време поминато...

Вкусни плазма чоколадни топчиња (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Десертите се задоволство во кое уживаат и децата и возрасните. Тие кои се прават брзо и...

Насмевки и многу позитивна енергија: PowerHouse Pilates успешната 2018 година ја крунисаа со забава!

Основачите на пилатесот кај нас, PowerHouse Pilates изминатата недела прославија уште една успешна...

Кама Сутра тајни за експлозија од уживање: Со помош на овие 3 совети лесно ќе постигнете оргазам!

Иако станува збор за совети стари неколку илјади години, повеќето правила за квалитетен...

Дали доколку имаш повеќе пари значи дека имаш и повеќе среќа? (ВИДЕО)

Психолозите велат дека во суштина постојат само 2 вида на среќа: надворешна и внатрешна. ...

Паровите одговориле колку долго им трае сексот, а повеќето се жалат на истата работа

Додека сексуалните интереси варираат од личност до личност, околу тоа колку треба да трае...

Колку долго значи предолго без секс?

Колку често имате секс со партнерот? Тоа е прашање кое често се појавува, а ги открива некои...

Кратки совети за подолг секс за мажите

Колку повеќе размислувате за својот оргазам, тој доаѓа побргу. Ако се погрижите таа прва да...

Внимателно: Оваа храна создава зависност, како алкохолот и лековите

Овој вид на храна предизвикува силно задоволство и колку повеќе ја јадеме имаме уште...

Сексолозите советуваат: Ова се магичните зборови кои гарантираат совршено уживање

Зборовите и сексот одат заедно, но само кога зборовите се внимателно избрани. Сексолозите...