Таг:, , , , , , , ,

Во најсеверниот град во светот никој не умрел веќе 69 години!

Освен што ја носи титулата на најсеверно населен град во светот, норвешкиот град Longyearbyen е...

Оваа земја ќе стане 100% органска: Рај за љубителите на здравиот живот!

Дали со овој факт оваа држава ќе стане и 100% популарна? Изгледа дека ќе биде така. Земјата која...

Дрогирал верверица со метамфетамин (ВИДЕО)

Вервериците се животни кои припаѓаат на семејството цицачи од редот на глодачите. Има многу...

Во оваа земја студентите може да дипломираат ако засадат 10 дрвја

Една генерација студенти може да засади и до 525 милијарди стебла. Новиот закон на Филипините...

Калифорнија е првата земја која забрани тестирање на производи за убавина врз животни

Калифорнија им даде голема причина на брендовите кои произведуваат продукти за...

Неверојатна библиотека стара 300 години во Даблин, со ходник долг 65 метри исполнет со илјадници книги

Вистински рај за љубителите на книгата е Long Room, неверојатна библиотека долга речиси 65 метри...

Мечка и две мечиња провалиле во пицерија барајќи храна (ВИДЕО)

Мечка и две мечиња, гладни, по потрага по храна провалиле во пицерија, а сето тоа е снимено со...

Внуката на Елена Ристеска е вистинска копија на неа: Ова видео од нив две ќе ве стопи, ОСОБЕНО КРАЈОТ!

Зошто тетките се закон? Затоа што ги опсипуваат внуците со тон емоции, затоа што кај нив нема...

Утре е Свети Алексиј: Поминете го денот со најблиските и никако не правете го ова…

Различни се патиштата по коишто Бог ги води оние што сакаат да Му угодат и да го исполнат...

Италија размислува да воведе платен менструален одмор

Италијанскиот парламент разгледува предлог-закон со кој компаниите ќе мора да им дадат три...

Законот на кармата. Ќе ве стигне ли?

Зборот КАРМА потекнува од индиската философска и религиска традиција, и го означува секој...

Возете 50 km/h – казната е 400 евра и 12 месеци пешачење

Со новиот закон за безбедност на сообраќајот на патиштата е предвидено во населени места да...

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Ова се казните за сообраќајни прекршоци според НОВИОТ закон

Казните се зголемени, но и се воведени нови обврски како детско седиште, шлем и...

НОВ ЗАКОН ЗА ВЕЛОСИПЕДИ: За да можете навечер да возите мора да имате ”муда”! (Видео)

Во денешно време за да возите велосипед треба да имате „муда“. Нов производ за велосипеди...

НОВ ЗАКОН: ОДСЕГА ПОТЕШКО ДО ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА!

Нов закон: Одсега потешко до возачка дозвола!

КАКВА ФОРА МУ НАПРАВИЈА: Студентите во живо му се јавија на Јанко во емисија…

Post by Trajce Boskovski. [tube]https://www.youtube.com/watch?v=fOSqlIcG7sQ[/tube] [tube]https://www.youtube.com/watch?v=GGPYqIi0EEw[/tube]

11 забавни закони за работа

1. Закон на Слаус: Ако вршиш некоја работа премногу добро, нема да можеш да се ослободиш од...

Заради овие луѓе ги поместуваме часовниците два пати годишно

Синоќа почна зимското сметање на времето, и по обичај ги вративме часовници еден час назад....

ВИДЕО: Снимен како ја тепа жена му во трговски центар …

Погледнете што ќе се случи ….