Таг:, , , , , , , , ,

Нереални очекувања кои мажите ги имаат од девојките

Секој од нас има одредени очекувања од својто партнер. Некои се реални, но некои се и сосема...

Разгорете ја страста – Игри со соблекување кои морате да ги испробате

Можеби сте ги играле порано, но не е лошо да ги повторите одвреме навреме. Романтичните...

Бонтон правила од ’60-тите – Некои денес делуваат бизарно и дискриминирачки

Една книга која претставува илустриран бонтон ги опфаќа далечните ’60-тите и правилата на...

Малку познати факти за КЛЕОПАТРА VII – Последната египетска фараонка од македонската династија Птоломеи

Клеопатра VII Филопатор била последната кралица од Египет. Таа водела директно потекло од...

Како да им се допаднете на другите – Променете ги овие 3 нешта кај себе

Некои луѓе се харизматични и така склопуваат нови пријателства, додека други се интровертни...

Дали постојано избирате ист тип на партнер? – Причина зошто доживувате љубовно разочарување

Вообичаено е кога еден љубовен однос ќе заврши, луѓето не сакаат нивниот иден партнер да ги...

Секојдневни нешта кои не се толку некултурни колку што сите мислиме

Секојдневни нешта кои можеби делуваат некултурно и лошо, но всушност не се затоа што секогаш...

5 знаци кои докажуваат дека сте силна жена

Што точно значи тоа да се биде силна жена? Што ги издвојува овие жени од другите? Конкретно,...

Нешта за кои никогаш не треба да се извинуваш, никому!

Никогаш не смееш никому да се извинуваш за овие нешта. 1.Твоите чувства – Чувствата се...

Мажот и жената треба да имаат одвоени сметки – Мажот го финансира семејството, а жената себеси

Психолозите излегоа со следното тврдења дека жената не смее да вложува иста количина на...

3 хороскопски знаци на кои оваа есен ќе им донесе неверојатна среќа

Подгответе се за најубавиот период во вашиот живот. Периодот пред нас ќе биде турбулентен и...

Луѓето кои постојано водат грижа за туѓи животи и осудуваат всушност се незадоволни од својот живот

Ниедна исполнета и среќна личност не се занимава со туѓи животи. Тоа го прават само оние кои...

Приказна за црната и белата врана – Зависта ви штети само вам

Поучна приказна со длабока порака. „Една црна врана влегла во ресторан и веднаш ја...

Кој дел од денот е идеален за донесување одлуки? – Кога мозокот најдобро функционира

Донесувањето одлуки некогаш може да биде тешка задача, а научниците сметаат дека добата во...

3 хороскопски знаци кои се најголеми трачари – Не умеат да го држат јазикот меѓу заби

Дали сте еден од нив? Овие хороскопски знаци важат за такви кои не умеат да задржат ништо за...

Топ клише совети кои мораат да бидат заборавени еднаш засекогаш

Дали некогаш сте добиле некој совет, кој и колку да делувал добронамерно, не бил секогаш...

Нешта кои ќе ги разберат само оние кои сакаат да поминуваат време сами

Доколку го сакате времето поминато самите со себе, тогаш сигурно овие нешта нема да ви бидат...

Нешта за мажите кои треба да ги прифатите еднаш засекогаш

Машки карактеристики кои треба да ги знаете и да ги прифатите како такви. Мажите и жените се...

Дамите бираат – Кој е најзгодниот филмски суперјунак?

Во последните неколку години владее опсесијата со суперјунаци од познатите стрипови и...

Вредности кои всушност мажите вистински ги забележуваат кај жените

Кои нешта мажите вистински ги бараат и ги ценат кај една жена.. Да, мажите бараат,...