Таг:, , , , , , , , , ,

Преку глава ви е од лоши вести – Имаме еден куп ДОБРИ!

Секојдневно сме бомбардирани од ужаснувачки и шокантни наслови од кои ни се чини дека...

Откријте дали ТОЈ сака сериозна врска или само забава

Важно е да обрнете внимание каде гледа додека сте заедно Доколку не сте сигурни дали вашиот...

Што означува кармичката љубов – Дали е добра или лоша?

Сигурно досега сте се сретнале со изразите како што се карма и кармичка љубов. Откријте дали...

Еве зошто треба да носите облека во БЕЛА боја

Еве каква среќа донесува облеката во бела боја.. Јогата на свесноста се нарекува...

Се сеќавате ли на преубавата Жаде од серијата „Клон“? – Еве како таа изгледа денес

Џована Антонели, познатата бразилска актерка која ја одигра Жаде – улогата на својот...

Мрачната вистина за традицијата на носење на невестински вел

За време на оваа церемонија традиционално девојките го прекриваат лицето со долг проѕирен...

Мексиканска баба стана светска инфлуенсерка со своите извонредни рецепти

Оваа супер баба од Мексико веќе има над 2 милиони следачи на својот Youtube канал на кој...

Романтиката сѐ уште постои – 3 љубовни приказни кои се случија среде пандемијата на коронавирусот

Повик на прв состанок по пат на дрон, заедничко кафе „преку граница“, венчавка без гости…...

Дали знаете зошто бензинот ни мириса примамливо?

Мирисот на бензин има анестетички ефект на мозокот, па ни се чини дека во истиот миг кога ќе...

(ФОТО) Нереална убавица – Ова е девојката со најтемна кожа на светот

Моделот Нијаким Гатвек од Јужен Судан е девојката која плени со својата несекојдневна...

Фотографка ги исполнува желбите на најмалите: И момчињата можат да бидат принцези!

Ајде да ги прославиме децата за тоа што се деца и едноствано да ги оставиме да бидат малечки....

Митот за Хад и Персефона – Најубавата љубовна приказна за настанувањето на годишните времиња

Според грчката митологија, Персефона била најубавата девојка во која се вљубил Хад –...

10 интересни факти на денот

Дали сте ги знаеле овие работи? 11% од светската популација се леваци. Најголемиот број на...

(ФОТО) Запознајте ја Ерис – Слатката борзои која има најдолга уста на светот

Ерис припаѓа на руската раса на куче наречена борзои, а се издвојува по една доста...

Кој е вашиот идеален тип на љубовник?

Кога се во прашање љубовните врски, секоја жена има свои преференции и замисли. Што се...

Тајната позади „осветничкиот“ фустан на принцезата Дијана

Тој 29 јуни, принцезата Дијана остана запаметена по својот моден избор кој зад себе криеше...

Како настанува Охридскиот бисер? – Тајна која ја знаат само две семејства

Извонредната природа богата со историско и културно наследство веќе од 1979 година е е...

Неверојатни факти за знакот БЛИЗНАЦИ кои сигурно не сте ги знаеле

Овие интересни нешта за хороскопскиот знак Близнаци сигурно ќе ве остават без зборови....

Хозе Мухика – Најсиромашниот претседател во светот кој ја донирал својата плата и претседателската палата ја отстапил на сиромашните

Уругвајскиот претседател Хозе Мухика бил најсиромашниот претседател на светот. Како...

Интересни податоци за земјотресите кои нема да ве исплашат

Истражувањата покажуваат дека животните можат да претвидат земјотреси.. Земјотресите...