Таг:, ,

12 иритирачки работи кои ги прават другарките

Вашата најдобра пријателка е повеќе од пријателка – таа е бесплатен психијатар, личен...

Чудни и смешни знаци на кои веднаш им треба поправка

1. Па, ова и не е баш најпријатно место за играње 2. Секој кој ќе излезе од вратата ќе биде...

ФОТО: 1.5 милиони балони во воздух е сепак лоша идеја

Иако балоните се двигател на среќа кај луѓето, посебно кај помладите, сепак некогаш можат да...

60 фотографии од 2013 што го шокираа светот – прв дел

22 април, 2013 година. Куче среде ѓубре набљудува како загадените води течат надолу по каналот...

ФОТО: Како би изгледале најголемите градови без електрична енергија?

Сте си замислиле ли некогаш како светот би изгледал без електрична енергија, само со...

Најдобрите светски локации за луда забава ова лето

Летото е вистинскиот период за да избегате од досадното секојдневие во градот и да отидете...

Дали сте знаеле дека…

…месеците што започнуваат со недела секогаш ќе имаат „петок 13“?  

14 причини зошто да јадете чоколадо секој ден

Кој не сака чоколадо? Секојдневното јадење чоколадо, не само што е прифатливо, туку е и...

Дали можете да бидете среќни 100 дена по ред? -Challenge accepted!

За жал, живееме во време кога супер-зафатениот распоред е нешто со што можеме да се пофалиме....

60 најмоќни фотографии во историјата

Оваа неверојатна колекција од фотографии  претставува моменти на задоволство, среќа,...

ФОТО: Куче спасено од сигурна смрт

Кутрото и слабо куче Патрик било завиткано во пластична ќеса, а било оставено помеѓу два...

Тест: Дали се плашите од ризици?

Дали сте авантурист кој уште утре би се откажал од сѐ и би го понел само својот пасош и би...

ФОТО: Фотографка им помага на бездомни кучиња да си најдат дом

Џесика Трин, девојката за која пред некое време пишувавме, направила повторно фотосесија со...

Омилената Jennifer Lawrence речиси гола во новиот X-man

Новиот “X-Men: Days of Future Past” го споменавме во најочекуваните филмски продолженија за 2014, а...

12 среќни факти за животните кои не сте ги знаеле

Тешко е да се каже што е она што нѐ доближува до животните – дали тоа е нивниот изглед,...

Видео: Среќата на еден бездомник

На светот има неверојатни луѓе со неверојатни приказни. Оваа трогателна приказна ни доаѓа...

Ноќното небо, какво што не сте го виделе до сега!

Сите сакаме да уживаме во магичното небо ноќе кога е ведро и исполнето со ѕвезди, но знаете...

Видео: Axe го носи мирот во светот (најдобра реклама за 2014)

Иако нема некоја посебна поврзаност на Axe со приказните кои ги гледаме на рекламава и...

25 ресторани со најубавите глетки во светот

Вкусно јадење, чаша сортно вино, сладок десерт и пријатно друштво… Звучи прекрасно...

Најочекувани филмски продолженија во 2014 година

22 Jump Street  (излегува на 13.06.2014) Започнува онаму каде што заврши првиот дел, Jenko и Schimdt повторно...