Таг:, , , , , , ,

Охриѓанец на креативен начин ја запроси својата девојка на Водици! (ВИДЕО)

Марјан Лаброски од Охрид одлучи на денешниот голем христијански празник да ја запроси...

Сакате да ја запросите љубовта на вашиот живот? Ова е идеалната дестинација за тоа!

Возење со гондола, неодоливите италијански специјалитети и единствениот амбиент се доволна...

Една година подоцна на истиот ден се случи уште едно запросување на Бродот на среќата

На среќата и љубовта секогаш им се соединуваат патиштата, а 17. ноември е дата која втора...

Уникатно и романтично запросување: Војче од група Маестро ја запроси Мони од Среќа.мк

Најубавите работи се случуваат кога најмалку очекувате, а Мони и Војче се доказ за тоа. За...

Астрологијата открива: Oвие 3 Хороскопски знаци ќе го кажат судбоносното ДА до крајот на летото

Жените родени во овие три Хороскопски знаци ова лето ги очекува прекрасна љубовна понуда....

Дали би кажале „Да“ на вакво запросување? (видео)

Многумина заљубени сакаат на своите идни сопруги да им подготват оригинално запросување....

Среќа на денот: Се случи и првото запросување во ЗОО Скопје! (ВИДЕО)

Покрај секојдневните изненадувања кои Зоолошка градина Скопје им ги приредува на...

Поранешниот шампион на Формула 1, Џенсон Батон се вери со Плејбој модел

Поранешниот шампион беше во брак со манекенката Џесика Мичибата, со која се венчаа на...

Кога љубовта инспирира: Ова е еден од најкреативните начини на запросување досега!

Запросувањето е еден од највозбудливите моменти и најважните прашања во животот на секоја...

Најромантичните фотографии од моментот кога кажале „ДА“! (ФОТО)

Можеби свадбата и церемонијата која следи со неа е еден од најважните датуми во животот на...

Ја запросувал 3 години, но морала да ја открие шифрата за да сфати.

Оваа девојка мислела дека преку љубовните писма кои и ги праќало нејзиното момче, само и ги...

Учителка започна да чита книга, а не очекуваше дека ќе ја запросат

Отвори да чита книга, а не очекуваше дека таа книга ќе и го промени животот.  Melanie Goldsmith е...

ФОТО: Запросување под вода во Охридско

Она што требаше да биде обично нуркање во Заливот на коските во Охрид, охриѓанката Наташа ќе...

Ја запроси во најнеочекуван момент…(ВИДЕО)

Вакво запросување досега не сме виделе…на плажа, практикувајќи јога… Секоја чест за...

Видео: Запросување за време на протест во Охрид

Момче за време на протест на улиците во Охрид ја запроси својата девојка. Славеничката...

Романтично запросување пред 800 луѓе во Дом на АРМ, Скопје

Девојката мислеше дека изненадувањето е од членовите на ансамблот „Никола Јонков...

Ја запросил девојката со помош на ова преслатко маче

Кога Џерард Форсит се одлучил да ја запроси својата девојка Кејт Вудли, тој го сторил тоа на...

ВИДЕО: Запросување во „Брза кујна“, натпреварувачката кажа ДА!

Во „Брза кујна“ младата Џансу заедно со својот брат се натпреваруваше во готвење и не...

Оваа невеста изгубила 50 кг од запросувањето до свадбата

Невестата Хејли Смит (24) стана популарна на Инстаграм, откако хронолошки го документираше...

Преслатко запросување на еден татко со помош на неговиот 2 годишен син (ВИДЕО)

Sade Robinson доживеа преслатко изненадување од нејзиниот дечкo Joshua Womble, со кој е во врска три...