Таг:, , , , , , ,

Нови докази за тезата дека коронавирусот се шири и преку воздухот

Американската Национална академија на науките даде нов прилог на тезата дека коронавирусот...

(ВИДЕО) Научници преку видео демонстрираа како вирусот се шири по продавниците

Научницие од универзитетот „Алто“ направи ја видео анимација во која е прикажано како...

Колкаво е просечното време од контактот со заболен до појавувањето на симптомите?

За да го измерат временскиот интервал, тимот на научници го посматрале времето потребно за...

Како да не се заразите додека сте во продавница? Корисни совети за купување во време на пандемија

Добро запомнете ги овие совети додека сте во продавница за да се заштитите себеси и другите....

Коронавирусот кај трудниците – Бебето НЕ може да се зарази во стомакот на мајката

Нема потреба од паника за трудниците, бебињата можат да се заразат исклучиво со директен...

Дали кучињата можат да се инфицираат и да пренесуваат коронавирус?

Сè уште не знаеме многу за новиот вирус Корона или КОВИД-19. Болеста предизвикува кај луѓето...

Споделете: Статистички бројки и превентивни мерки кои мора да ги знаете за корона вирусот

Освен борбата против самиот вирус, особено е важно да се бориме и против дезинформациите и...