Чек дис аут
Search

Таг:, , ,

Скопје танцовиот театар на сите љубители на танцот им го честита Светскиот ден на танцот 2020!

Скопје танцовиот театар на сите љубители на танцот им го честита Светскиот ден на танцот 2020!...

Која е моќта на ЗБОРОТ како ОРУЖЈЕ?

Да го обоиме светот портокалово и да ја подигнеме свеста за насилството врз жените е целта...

Дали вашиот партнер е љубовта на вашиот живот?

Ако се прашувате дали вашиот партнер е љубовта на вашиот живот, прочитајте ја оваа статија....

Обидете се на овој начин да ја спречите кавгата со партнерот

Кавгите меѓу љубовните партнери се неизоставен дел од сликата за една врска. Сепак, постои...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (11 ОКТОМВРИ, 2018)

Овен  Вашиот оптимизам се заснова на силата на вашата добра волја и вербата во сопствените...

Ова е најживиот град во светот

Ако би можеле да бирате каде би живееле во светот, каде би било тоа? Според некои нови...

ФОТО: Вардарки се собраа повторно, овој пат за свадбата на нивната колешка која блесна во бело

Ракометарките на Вардар повторно се собраа заедно, овој пат за свадбата на својата...

Замислете 5 кофи со вода: Клучот за среќа се крие во оваа едноставна вежба

Доктор Алан Шлехтер, психијатар и професор на Универзитетот во Њујорк, наведува дека клучот...

Оваа мудрост ќе ја читате 10 секунди, а ќе ја помните цел живот

Ова е една стара арапска поговорка. Не се знае ниту авторот ниту периодот на настанување, но...

Ниту лицето, ниту вратот: Овој дел од телото најбргу старее

И додека многу дами издвојуваат огромни суми за антиејџ производи за да спречат појава на...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (05 МАРТ, 2018)

Овен Непотребно се чувствувате запоставени од страна на колегите. Ќе учествувате во неколку...

Ова е најчестиот збор кој го изговараме кога спиеме

Научниците претпоставуаат дека зборувањето во сон се одвива во текот на РЕМ фазата на...

Пред 20 години испеа една од најубавите македонски песни, а денес… (фото)

Пред дваесетина години на „Макфест“ испеа една од најубавите македонски песни на сите...

Какви мажи бараат богатите жени?

Луѓето обично бараат одредени сличности во врските за тие да потраат подолго, но богатите...

Овој знак во хороскопот е секогаш подготвен на одмазда

Станува збор за мошне љубоморен, импулсивен и одмаздољубив знак во хороскопот. За нив е...

Луѓето кои се родени во овие денови имаат посебна карма!

Нумерологијата како концепт е блиску до оној на астрологијата и други паранауки од...

12 делфини извадиле икона на Богородица од море

Икона на Богородица се појавила на брегот во градот Сочи, а човекот кој на пронашол тврди...

Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет

На секоја жена барем еднаш во животот и` се случило да заврши во кревет со некој маж...

Со нив нема шега: Најладнокрвниот хороскопски знак

Ако се прашувавте кој е хороскопскиот знак кој воопшто нема да се замисли дали да ве откачи...

Колку и да се расправате со партнерот овој збор не смеете да го изговорите!

Кавгите и недоразбирањата се дел од секоја врска и брак. Колку и да се сакате, во некој момент...