Чек дис аут
Search

Таг:, , , , , , , ,

Не плаши се да ги искажеш своите чувства – Немаш што да изгубиш, но имаш многу да добиеш

Гордоста никому не донела ништо добро. Немој да дозволуваш твоите чувства да гнијат внатре...

Љубовта не е само збор – Овие изјави се поважни и од „Те сакам“

Иако најчесто сакаме да чуеме „Те сакам“, има изјави кои имаат поголема тежина Постојат...

Дизајнер кој трансформирал арапски зборови во нивното буквално значење

Архитектот и графичкиот дизајнер Махмуд Тамам ја пресликал својата љубов кон манипулација...

Користете ги зборовите за да создавате, а не за да уништувате

„Ако бараме најмал заеднички содржател на сите човечки проблеми, конфликти, војни, повреди...

Внимавај како ги допираш луѓето – Некои се многу кревки

Внимавај со кои зборови им пристапуваш на другите затоа што зборовите се остри колку меч....

Колку пати во животот сте рекле „Не е важно“ а било важно и тоа многу?

Колку пати во животот сте рекле „не е важно“ а било многу повеќе од важно, и колку пати сте...

Еден ден ќе сфатиш…

Мудар и многу корисен животен совет: Еден ден ќе сфатиш дека постојат луѓе кои никогаш не...

Зборовите сечат по остро од меч – Внимавајте што им зборувате на другите и како им се обраќате

Внимавајте како им зборувате на другите и како им се обраќате. Силата на зборовите е...

Зошто ве сакаат пријателите според хороскопскиот знак?

Секој хороскопски знак има некоја особина која неговите пријатели најмногу ја сакаат кај...

Со големиот човек често доаѓаат и големи грешки.. Што рекле мудрите за животот?

Животот е подарок кој со раѓањето го добиваме сите. Што рекле мудрите луѓе за животот? Да...

Сексот го подобрува помнењето на жените

Канадските научници истражувале дали сексот може да го подобри помнењето кај жените за...

„Благословен да биде оној крај кој доаѓа по добриот живот“: Шпански изреки кои треба да ги запаметите!

Ова се некои од најпознатите шпански изреки кои треба да ги запомните! Кој сака да пее,...

2-ри мај е светски ден на лозинките. Кои се најпопуларните лозинки во светот?

Правилното креирање на лозинка е прв чекор во заштита од злоупотреби на интернет, а...

6 најчести женски фрази кои мажите воопшто не ги сфаќаат: За нив е тоа квантна физика!

На многу ситуации мажите и жените гледаат различно. Сајтот „Bright Side“ издвоил 6 фрази кои не...

Дали оваа дефиниција за убавина од Ема Вотсон е нешто најискрено што можете да го прочитате?

Прекрасните зборови на паметната Хермиона, (Ема Вотсон), која веќе успеа да стане амбасадор...

Од овие зборови зависи дали ќе му се допаднете некму на Тиндер

Вашиот профил на социјалните мрежи и на апликациите за запознавање (Тиндер, Badoo) треба да...

Зборови за кои не знаевте дека го добиле името според одредени луѓе

Овие зборови ги користиме речиси секој ден, но знаевте ли дека некои зборови го добиле...

Овие зборови привлекуваат лоша енергија: 3 реченици кои никогаш не треба да ги изговaрaте

Постојат три реченици кои никогаш не би требало да ги изговaрaте, бидејќи привлекуваат лоша...

Овие зборови никогаш не ги изговарајте пред партнерот

Во расправии со партнерот за жал се изговараат многу реченици кои воопшто не ги мислите, но и...

5 зборови кои уште денес треба да ги исфрлите од вашиот речник

Сигурно сте слушнале за англискиот израз „talk is cheap“. Меѓутоа, не сме сигурни дали е тоа...