Таг:, , , ,

Специјалист од Кина открива 6 прецизни чекори за зачувување на здравјето

Ова се 6 едноставни утрински вежби за кои се верува дека даваат извонредни резултати...

Вежбаме дома: Одлични ЈОГА вежби за здраво тело и среќен дух

Јогата во целост можете да ја практикувате дома. За овие денови на епидемија, ви нудиме уште...

Зајакнете го вашиот имунитет и заштитeте се од вируси: Секое утро испијте го овој неверојатно здрав пијалок

Пијалок за посилен имунитет! Секое утро испијте чаша од овој пијалок и заштитете се од...

За силен организам и добар имунитет: Смути од спанаќ, јаболко и банана

Ова смути е богато со железо, калиум и калциум – минерали кои го зајакнуваат организмот и...

Најдобрите топли пијалоци пред спиење

Сакате ли топла чоколада? Дали сакате да се напиете топол пијалок што ќе ве одведе во сладок...

Нова студија открива зошто треба да уживате во зелениот чај

Дали секое утро го започнувате со чаша чај? Кога водата ќе зоврие, не заборавајте да потопите...

200 НАУЧНИЦИ ПРЕДУПРЕДУВААТ: Оваа хемикалија во шампоните и сапуните го уништува телото

Еве кои шампони и сапуни никогаш не треба да ги користите! Научниците предупредуваат дека...

Ова овошје го намалува стресот и го смирува нервниот систем: Дознајте кое овошје го активира хормонот на задоволство

Совршена е за ужина, слатки и овошни салати, а еве кое овошје помага да се смири нервниот...

Познатиот гастроентеролог советува: Овие едноставни правила ги елиминираат надуеноста, гасот и ја регулираат тежината!

Благодарение на неговиот совет, проблемите со лошото варење ќе станат минато Проблемот со...

Тие не се толку тешки како што многу луѓе мислат: Ако јадете 3 банани на ден, ќе се случи чудо во вашето тело!

Ако изедеме три банани, во организмот ќе внесеме околу 1.500 милиграми калиум Здрава ужина,...

Ги зајакнуваат коските, тие се одличен диуретик, го подобруваат варењето на храната: Еве зошто треба да јадете кајсии

Кајсиите – имаат корисен ефект врз срцевите заболувања, а се добри и за одбрана на...

Вашето тело е вашиот храм: 3 правила за да се чувствувате добро овој месец

Секогаш ќе си направите сами услуга доколку барем еднаш во текот на денот испиете една чаша...

Слушајте што ви кажува вашето тело: Овие промени во телото укажуваат на алармантно ниско ниво на витамини!

Особено сега кога е постудено, во организмот мора да има доволно витамини и минерали…...

Рецепт на денот: Здрав појадок во тегла

Појадокот е најважниот оброк во денот. Овој здрав појадок, подготвен за еден миг, богат со...

Кардиолог објаснува: За здрав живот ви треба само 1 чаша вода!

Дајте се од себе за да ги следите советите на овој кардиолог Го прашавме кардиологот,...

5 намирници што ги прочистуваат вашите крвни садови: Холестеролот исчезнува преку ноќ!

Со текот на годините внатрешните sидови на артериите се полнат со маснотии, а вените ја губат...

Зајакнете го вашиот имунитет и заштитете се од вируси: Секое утро пијте го овој неверојатно здрав пијалок

Напивка за посилен имунитет и поотпорен организам! Секое утро испијте една чаша и заштитете...

Чувар на витката линија и здравјето: Постојат многу причини зошто целерот треба да се најде на вашата трпеза!

Целерот заслужува да се најде почесто на вашата трпеза.. Целерот дури бил користен и од...

5 намирници што треба да ги вклучите во вашата исхрана ако имате седечки начин на живот

Се повеќе и повеќе има луѓе што ја работат работата која подразбира седечки начин на живот,...

Прва помош при лечење на уринарна инфекција

Покрај медицинските препораки и земањето на пропишаната терапија, еве што уште може да...