Таг:, , , , ,

Познат гуру објаснува: Најдобрата техника за остварување на желби

Секогаш обликувајте ја желбата на позитивен начин! Постојат многу мудри совети и упатства...

Почетна точка на секој успех е желбата..

Успехот е нешто кон кое тежнеат сите луѓе. Во моментите кога не знаете како да го постигнете,...

Дали знаевте дека овие овошја се одличен афродизијак?

Многу витамини кои ги содржи овошјето делуваат на либидото и го подобруваат сексот. Секако...

Британската полиција уапсила 93-годишна жена по нејзина желба

Полицијата во Британија ја уапсила 93-годишната Џоси Брд и на тој начин ја исполнила...

10 совети со кои ќе имате мотивација да вежбате

Често ни се случува да имаме голема желба да почнеме да вежбаме, но наскоро ја губиме...

Размислувате да се смирите со поранешниот партнер? Можеби тоа не е толку лоша идеја!

Ако размислувате на опцијата да се смирите со поранешниот партнер, прочитајте во кои...

Научете го детето за вредноста на парите

Многу е важно на децата на правилен и едноставен начин да им се објаснат материјалните...

Замислете желба еден час пред полноќ и сè ќе ви се оствари!

Според народното верување, кога месечината е полна, треба да излезете надвор и да замислите...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (03 – 09 СЕПТЕМВРИ)

Овен Mожеби оваа недела нема да ви биде добра како што ви беше претходната, но потрудете се да...

Марко Пејчиноски е детето херој кој на 12 години го преплива Охридско Езеро! (ФОТО)

Младиот охриѓанец Марко Пејчиноски на само 12 години направи голем подвиг и успеа да го...

Трогателен гест: Пинк го прекина концерот, се симна во публиката за да прегрне обожавателка! Погледнете зошто! (ВИДЕО)

Планетарно познатата пејачка Пинк, го прекина својот концерт кој се одржа во понеделникот,...

Овие 4 хороскопски знаци најлесно можете да ги засакате

Без разлика на тоа колку емоциите и љубовта треба да бидат едноставни, сите знаеме дека тоа...

Се е поради парите: Еве зошто Роналдо сака да игра во Јувентус

Кристијано Роналдо ќе може да има корист од многу позитивниот за него даночен закон во...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (21 ЈУНИ 2018)

Овен  Поради различните мислења и интереси, ќе доживеете мала караница со партнерот. Но, не...

ВИДЕО: На концертот на Пинк запеа 12- годишно девојче, сите останаа без текст

На концертот во Ванкувер, Канада, поп ѕвездата Пинк повика едно 12-годишно девојче заедно да...

Кога страстите ќе се разбудат… да го исклучите светлото или не?!

Една од најчестите дилеми кога станува збор за водење љубов е, секако е , дали светлината да е...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (17 – 18 МАРТ, 2018)

Овен Ве нервираат луѓето што постојано ви кажуваат дека секогаш може да сметате на нив, да се...

Познат бројот на поканети гости на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

Над 2.600 гости се поканети на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, која ќе се одржи на 19 мај...

Мартинки, црвено-белите амајлии – ова е обичајот за нив

Баба Марика Узунска вешто ги пронајде во својата кошница, каде го чува приборот за плетење,...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (22 ФЕВРУАРИ, 2018)

Овен  Дозволете да ве понесе романтикатата и препуштете се на страстите. Подгответе му...