Таг:, , , ,

7 желби за храна што можат да ви кажат што навистина му треба на вашето тело

Можеби ќе спиете и ќе се разбудите сè уште размислувајќи да го изедете тоа вкусно парче...

Како да ја привлечете среќата? – Мал ритуал кој ќе направи да ви се остварат сите желби

Сите посакуваме да ни се остварат сите наши желби и планови, а благодарение на овој дневен...

Смислата на животот не е да пронајдеш безбеден брег, туку да научиш да пливаш низ брановите

Продолжи да бараш се додека не пронајдеш нешто кое ќе те возбудува, нешто кое ќе те...

Не чекај да ти се исполнат сите желби за да почнеш да живееш

Еднаш кога ќе изгубиш килограми, еднаш кога ќе дипломираш, еднаш кога ќе ја пронајдеш...

Сега е вистинскиот миг да им покажеш што може да направи огнот во тебе

Сега е вистинскиот миг да почнеш да веруваш дека постои причина поради која си тука.. Сега е...

Секој има право да го избере својот пат и да ја пронајде својата среќа

Среќата е релативна и секој ја чувствува на различен начин.  Ги гледаме луѓето кои ги...

Сите на крајот ќе стигнеме онаму каде што припаѓаме

Затоа не плашете се од своите одлуки нити од резултатите кои ќе ги донесат. Сите во животот...

Не барајте изговори за вашиот неуспех – барајте причини за успех!

Ќе биде бавно и ќе е потребно големо трпение. Но малце по малце секојдневно ќе бидеме се...

Нема да ги добиете нештата кои ги посакувате, туку нештата кои ви се вистински потребни

За добрите нешта е потребно време и најдобро е да се не побрзува ништо во животот.. Сите ние...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 1 ЈУЛИ 2020 ГОДИНА

Лавовите треба да внимаваат на своите финансии и претераното трошење, за Водолиите денес е...

Најголемата лага во која веруваме е таа дека имаме време

Ничие време не е неограничено иако кога ќе помислиме на него пред нас се отвора една...

Само едно е важно во животот – Да бидеш сам на себеси свој херој

Во свет кој постојано се обидува да те потсети кој треба да бидеш, исправи се, храбро покажи...

Понекогаш падот е единствениот начин да се издигнеш повторно.

Но не обесхрабрувај се, тоа не значи дека пропаѓаш и дека неуспеваш. Ќе има денови кога нема...

Животот ја има онаа смисла која ќе му ја дадеш ти

Престани да чекаш дека еден ден ќе ги добиеш сите одговори и магично пред тебе ќе се појави...

Ти не си половина човек, зошто тогаш не даваш се од себе?

Престани да бидеш препрека сам на себе! – Или се или ништо! Никој не не лаже како што се...

Сонувај – Твоите соништа можат да те одведат далеку

Како да ги оствари своите желби и да ги живеете своите соништа – Всушност е многу лесно и...

Дури и кога ви е најтешко – Откажувањето никогаш не е опција!

Кога ништо не оди според планот, запомни само едно – Откажувањето никогаш не било опција!...

Не се потпирај на иднината – Избери да живееш денес!

Пред да умреш – сакај, плачи, бори се, биди разочаран, копнеј, остварувај, надевај се. Пред да...

Сè што можете да замислите, можете и да остварите!

Да верувате толку цврсто, лудо и страствено и да не се откажувате се додека веќе нема да...

Бидете благодарни за нештата кои сега ги имате, а некогаш толку сте ги посакувале

Не е лошо да се посакува повеќе, но лошо е кога тоа што моментално го поседуваме и оние...