Таг:, , , , , , , , ,

Мажите едногласни – ова е НАЈУБАВАТА женска фризура

Мажите открија на која женска фризура не можат да и одолеат Едноставноста им е на прво место,...

Овие нешта ќе ви помогнат да го ОСВОИТЕ мажот од вашите соништа

Ви откриваме 5 начини кои ќе ви помогнат да го заведете мажот од вашите соништа, никој не е...

Најновите истражувања покажуваат дека мажите се поверни и поромантични од жените

Психолозите од најстариот форум за запознавање на сродни души – Match.com спроведоа...

3 нешта кои мажите најпрво ги забележуваат кај вас, а немаат врска со физичкиот изглед

Иако физичкиот изглед е нешто што влијае најпрво за тоа дали некој не привлекува или не,...

Сличности помеѓу мажите и жените

Сигурно не сте очекувале мажите и жените да се толку слични.. Толку многу пати сме пишувале...

Денес е Покров на Пресвета Богородица – празникот на сите жени!

Настанот што го слави Црквата денес се случил на 1 октомври 911 година, на едно бдение во...

Што всушност жените очекуваат од својот партнер?

Би било тешко да претпоставите, но ова е вистината.. Често се поставува прашањето „Што...

Откриваме кој тип на мажи најмногу ги привлекуваат жените

Одговорот е конечно тука! Неодамна, истражувањето на американските научници откри дека...

Совети за СИНГЛ девојки – еве како да поминете квалитетно време иако сте сами

Не е крај на светот ако сте без партнер! Голем број сингл девојки се чувствуваат особено...

Вистинската тајна на атрактивниот изглед нема никаква врска со изгледот – ЕВЕ што е навистина важно

Постојат луѓе чиј изглед не ги задоволува неразумните друштвени стандари за убавина. Тие не...

3 нешта кои мажите ги прават, но жените ретко се осмелуваат

Дали сте знаеле за овие ситуации? Овој совет никогаш не си го добила од твојата мајка – малку...

Моќта на шминката: Ремек дела без фотошоп! (ФОТО)

Визажистката Goar Avetisyan одамна со право ја заработи титулата „вистинска Инстаграм...

Жените во овие години се најатрактивни!

Самодовербата на врвот. Еве во кои години од животот, жените се сметаат за најатрактивни...

Застанете тука! – 6 ситуации во кои немате причина да бидете љубоморни

Воздржете се затоа што за овие ситуации нема оправдување ако направите љубоморен испад Кога...

Мажите ги привлекуваат КОМПЛИЦИРАНИ жени – еве зошто

Поголемиот дел од жените погрешно сметаат дека поради својата комплицираност им се одбивни...

Од машки агол: ОВАА женска особина не остава никого рамнодушен

Мажите одлучија да бидат искрени и на понежниот пол да му откријат што точно ги привлекува...

Оваа есен ја обожаваме оваа модна комбинација – Топол џемпер и здолниште

Избирањето на идеална комбинација за променливото есенско време може да биде вистински...

(ФОТО) Овие девојки ќе ви покажат дека вистинската убавина доаѓа однатре

Овие неверојатни жени покажуваат дека вистинската убавина не лежи само во надворешниот...

Мажите најмногу се плашат од жени родени во овие три хороскопски знаци

Силни и храбри, жените родени во следниве хороскопски знаци имаат многу предности во...

Жените полудеа по него: Ова е најобожаваниот џентлмен во светот

Постои еден шармантен човек од Тексас кој моментално ги привлекува жените ширум светот. А...