Таг:, , , , , ,

Се ближи меѓународниот ден на жената 8-ми март, ова е вистинското место за прослава

Меѓународниот ден на жената, Осми март е празник кој се одбележува секоја година. Тоа е денот...

Татковци, учете ги вашите синови да ги сакаат жените и да ги третираат со почит

Да се однесуваат кон нив како кон објекти на страст туку како кон живи суштества кои се...

Најголемите грешки кои ги прават заљубените жени

Овие нешта само можат да ја упропастат врската Очекуваат од партнерот веднаш да ја исполни...

На жените им треба повеќе сон отколку на мажите, затоа што повеќе го користат мозокот

Во просек жените спијат 20 минути повеќе од мажите. Резултатите од истражувњето во кое...

Биди маж со најцврста нежност

Жените никогаш не му биле повеќе потребни на светот отколку сега.. Пријателу мој, Бог ја...

Правила за добар стил: Кога ќе наполните 40 години, заборавете на овие парчиња облека!

Овој вид на облека не е повеќе за вас, тврдат модните експерти. Иако сите ние веруваме дека не...

Мит или вистина: Мажите сакаат ранливи жени?!

Не ви е потребна потврда однадвор за да поверувате дека сте вредна за сакање. Нема да бидете...

Каква е жената на која мажите постојано и се враќаат?

Можеби ова ви е добро познато сценарио. Дали сте се прашале кои особини ги поседувате па се...

Што навистина мажите сакаат од жените – Не, не е тоа што мислите!

Успеавме да откриеме што е она кое мажите навистина го сакаат од жените, кога се во потрага...

Ако мажот ги зборува овие нешта за вас – Вие сте го МАЃЕПСАЛЕ

Кога мажот ќе ја сретне жената по која трагал целиот живот – жената од неговите соништа –...

Навистина не е до вас – Причини зошто мажите бегаат од жените кои вистински ги сакаат

Колку жената е духовно подлабока и емотивно постабилна, толку потешко пронаоѓа партнер....

Ниедна жена не плаче без причина

„Никој не плаче без причина!“ А ова нека го чујат сите мажи чии жени плачат „без причина“....

„Зошто мажите сакаат кучки?“

Основни лекции за доминација од познатиот бестселер Книгата „Зошто мажите сакаат кучки“...

Што ја прави една жена неодоливо привлечна

Овие нешта се оние вистинските кои ја прават една жена исклучително привлечна, неодоливо...

Како се однесуваат жените кои се ПОИНАКВИ од останатите

„Тие не покажуваат среден прст, само намигнуваат, а пораката останува иста.“ „Тие не носат...

Нешта кои мажите ги сметаат за потполно неатрактивни

Премногу јак парфем? Никако! Се чини дека понекогаш навистина не можеме да сфатиме што...

Нешта кои жените не ги делат ниту со својот партнер

И така треба да остане! Покрај четката за заби, постојат и некои нематеријални нешта кои би...

Мажите ја покажуваат љубовта преку ДЕЛА, а не преку зборови

Еве на кои начини мажите ја искажуваат љубовта кон својата партнерка Многу жени стануваат...

Што поголемиот дел од мажите сакаат, а што мразат во пораките кога се допишуваат со девојките

Постојат некои нешта кои мажите не сакаат да ги читат во пораките, но и такви кои ќе направат...

Во овие ЖЕНИ мажите се заљубуваат како луди

„Најди жена која прави да се чувствуваш живо. Таа нема да ти го направи животот совршен, но...