Чек дис аут
Search

Таг:, , ,

На секој друг ќе изгледа лошо, а неа совршено и прилега: Пенелопе Круз во светкав Шанел комбинизон

Познатата шпанска актерка е фотографирана во Париз за време на премиерата на нејзиниот...

Актерката им пркоси на сите модни правила: Најдобрата спортско-елегантна комбинација што сме ја виделе досега!

За неа, удобноста е на прво место Кристен Стјуарт е позната како некој кој не се грижи за...

Облините не веќе во мода: Еве кон каков изглед тежнеат се повеќе жени!

Новиот тренд диктира малку различни пропорции.. После години во кои владееше тренд на...

БОЈА КОГА ЌЕ ВЛАДЕЕ ОВАА ЕСЕН: Дизајнерите се инспирирани од природата

Дизајнерите очигледно се огледале на природата при истакнување на нијанси на зелена боја за...

Чизми со анимал принт се најдобрата инвестиција оваа сезона

Оваа есен, сосема е јасно дека чизмите со анимал принт се водечки хит оваа сезона кога...

3 есенски стилови: Фустан и чизми, комбинација која ќе сакате да ја носите секој ден! (ФОТО)

Ако се прашувате со што најдобро можете да ги комбинирате чизмите, тоа е фустанот....

Едноставна и неодолива: Меланија во фустан погоден за секоја пригода! (ФОТО)

Првата дама на Америка ни докажа дека само жена со стил може да ги остави сите без здив и во...

Директно од улиците во Париз: Модна инспирација за дождливите есенски денови

Зад нас е уште еден возбудлив месец на модата, кој заврши со серија модни ревии на Модната...

Волнени шешири – инспиративен есенски моден детал

Една од главните причини зошто толку многу ја сакаме есента е секако разновидноста на...

Љубителите на минимализмот ќе ги обожаваат: 5 едноставни парчиња облека кои ќе ја карактеризираат оваа есен! (ФОТО)

Едноставната гардероба ќе биде на врвот на модната листа оваа сезона.. Оваа сезона е...

ХИТ МОДА НА ИНСТАГРАМ ЗА ДАМИ ВО ЗРЕЛИТЕ ГОДИНИ: Овие модни комбинации подмладуваат (ФОТО)

Најубавите модни комбинации од Инстаграм покажуваат дека годините се само број, а овие...

Како да го изберете вистинскиот модел на костум?

Костумите се вратија во женската мода, а ние ќе ви претставуваме неколку клучни совети како...

Кои 3 работи ги избегнува Џенифер Лопез, за да изгледа толку младолико?

Ако постои ѕвезда за која со сигурност можеме да кажеме дека годините ништо не и можат, тогаш...

Вакви фустани немате видено до сега

Фустанот е симбол и икона само по себе за безвременска убавина и женска елеганција. Секоја...