Таг:, , ,

Зошто хрчаците се идеални миленичиња

Нема човек кој не сака животни. Но, не сите имаме простор да чуваме големо животно како куче...

ЗОО Скопје се збогати за нов жител, се роди бебе лама! (ФОТО)

„По 4 години имаме бебе лама“, велат од ЗОО Скопје. Скопската зоолошката градина се збогати...

„Фотобомба“ од елен ја направи вереничката фотосесија на овој пар уште помагична!

Една несекојдневна „фотобомба“ му се случила на овој пар кој на својата фотосесија во...

Кит и го враќа телефонот на жената откако таа ненамерно го испушта во водата

Ова претставува лекција во љубезност, зар не? Станува збор за китот кој стана спасител на...

Дрогирал верверица со метамфетамин (ВИДЕО)

Вервериците се животни кои припаѓаат на семејството цицачи од редот на глодачите. Има многу...

Сивите фоки може да го имитираат човечкиот говор! (ВИДЕО)

Според истражувањето, сивите фоки може да ги имитираат звуците на човечкиот говор и песните....

Што означува зајакот? Симболика и верувања!

Зајак – за некои синоним за брзина, за други пак синоним за непостојаност. Од секогаш е...

Првото животно кое ќе го видите на сликата ќе ја открие вашата личност

Погледнете ја сликата и изберете го животното кое прво ќе го видите. Ова ќе ја открие вашата...

Слон уметник: Ова е најневеројатното видео што ќе го видите денес!

Слоновите се познати по својата меморија, но досега не сме слушнале за нивните уметнички...

Ова мало слонче кое се бања е најслаткото нешто што ќе го видите денес! (ВИДЕО)

Иако има проблеми со рамнотежата, сепак ова слонче не се откажува од идејата да се избања....

Грациозноста и дивоста на коњите доловена во прекрасни фотографии

Животните се можеби најтешки за фотографирање, бидејќи нели не можеш да и кажеш на мачката...

„Никој не ми веруваше дека го прави ова“…неверојатни и смешни скокови на животни (ВИДЕО)

Животните се прекрасни, чудни, смешни суштества кои не престануваат да изненадуваат. „Никој...

Како да направите интересни форми на животни од пешкири

Сигурно сте се запрашале како ги прават интересните форми на животни во хотелите, па еве, ние...

Што правиш кога гледаш животно во невоља? (ВИДЕО)

Ова е среќна приказна, за маче коа се нашло сред опасен пат и една жена која се симна од...

Среќа е да видиш албино животно…ретки и необични животни

Навикнати на колоритното секојдневие, навистина е чудно да видите комплетно бело животно....

На картата на светот има едно животно, го гледате ли?

Твитерџиите откриле дека светот прикажан на мапите е во форма на мачка која си игра со...

10 слатки животни кои се смртоносни за човекот (ВИДЕО)

Слатки се, сакаш да ги погалиш, да ги гушнеш, да си играш со нив, но дали смееш? Некои од нив...

Што пропуштате доколку не чувате мачка? (ВИДЕО)

Има луѓе кои сакаат животни, но не се одлучуваат да вдомат животинче во својот дом. Што...

Норвешките фоки можат да уживаат ова зима, а можеби и засекогаш

За прв пат во Норвешка, после многу протести и петиции, ниту еден норвешки брод за ловење...

11 знаци кои ви кажуваат дека вашата мачка е среќна

Доколку веќе подолго време чувате мачка, овие нешта за нив сигурно ги знаете, но има луѓе кои...