Таг:, , , , , ,

Кое е значењето на боите на Велигденските јајца?

Секоја боја на јајцето има свое значење. Бојадисаните јајца се симбол на новиот живот и се...

Што да подарите за 8. март? Прочитајте што симболизира орхидејата!

Овој вид саксиско цвеќе симболизира желба за интимност, мир и креативност, па затоа е...

Направете сами: Сѐ уште немате мартинка?(ВИДЕО)

Месец март е месец на убави нешта. Тој е месецот на пролетта, месецот на жената, месецот на...

Се ближи 8-ми март: Дали го знаете значењето на бојата на розите?

Секоја боја на цветот има симболична порака Розите се секако најомилените цвеќиња кои се...

Доколку сонувате некој од овие сонови, наскоро ќе застанете пред олтар

Обратете внимание на она што го сонувате, можеби вашата сродна душа се наоѓа поблиску...

Што откриваат прстите на стапалата за вашата личност?

Прстите на нозете откриваат многу за човекот, а исто така и ширината на стапалото има...

Кристина – дар од Бога! Среќни се луѓето кои имаат жена со ова име!

Кристина е латинско име изведено од грчкиот збор Христос, што значи христијанин, крстен,...

5 соништа кои најчесто ги сонуваме: Нема да верувате кои од нив се наоѓаат на листата!

Отсекогаш соништата го фасцинирале човековиот род, па луѓето на сите начини се обидуваат да...

Бакнеж во чело има многу подлабоко значење отколку што многумина мислат

Би требало почесто да ги бакнувате партнерот, децата, родителите или пријателите во челото....

Имаат прекрасно значење: Ова се најубавите женски имиња составени од 3 букви

Како поради звучноста при изговарање, така и поради нивното значење, родителите сѐ почесто...

Научете правилно да ги користите: Ова е вистинското значење на боите на емотиконот срце

Откако се појавија на мобилните телефони, емотиконите постојано се користат во писмена...

Цитати од познати личности кои ќе ви помогнат да го разберете успехот

Што е успех? Постојат многу дефиниции, но во едно се сложуваме сите: Успехот доаѓа само преку...

Што кажува за вас последната цифра од вашата година на раѓање?

Ако вашата година на раѓање завршува на бројот „1“ Тогаш вие сте тип на личност која е...

Во недела е голем празник- еве што треба да направат болните за да оздрават

Православните христијани оваа недела на 3 јуни го празнуваат Светиот цар Константин и...

Виолетова носи богатство, жолта-среќа: Што означуваат боите со кои ги фарбаме јајцата за Велигден?

Традицијата на боење јајца е заштитен знак на еден од најубавите празници-Велигден. Но дали...

Ова се 8-те женски имиња со моќно значење

Од илјадниците преубави имиња за девојчиња кои постојат, секако не е лесно да изберете едно...

Мартинки, црвено-белите амајлии – ова е обичајот за нив

Баба Марика Узунска вешто ги пронајде во својата кошница, каде го чува приборот за плетење,...

Овие соништа најавуваат дека ќе ја запознаете вашата сродна душа

Сите луѓе сонуваат различни соништа кои различно се толкуваат. Соништата често можат да...

Што означуваат тетоважите на познатите?

Знаете како велат – кога еднаш ќе започнете да се тетовирате, тешко дека ќе престанете. И...

Децата родени во зима треба да ги носат овие прекрасни имиња!

Ви откриваме неколку имиња кои во нашите краишта засекогаш ќе бидат врзани за зимата...