Таг:, , , , , , , ,

5 идеи за забавен викенд со вашите деца

Многу млади родители мислат дека патувањето мора да почека додека детето малку не порасне....

Преслатко видео од албино кенгурот Пикси и нејзиното бебе во скопската зоолошка градина! (ВИДЕО)

Неодамна во скопската зоолошка градина се роди кенгурче, Квики, кое мајката го „криеше“...

Смешно видео: Коза плива во водите на Јадранското Море!

На друштвените мрежи во Хрватска се појави снимка од коза која негде во Далмација плива во...

ЗОО Скопје со уште еден нов жител: Запознајте ја лавицата Акети од Берлин!

12-годишната лавица пристигна во Скопје пред пет денови и веќе се прилагодува на животот во...

Хранеле мало гладно мече, а оттогаш постојано се враќало кај нив!

Во Гуњани, Сараево едно семејство пронашле мало мече кое било старо само два месеци. Гладно и...

Слон избега од резерват и се прошета низ улиците на Индија

Див слон предизвика метеж и паника во индискиот град Guwahati, шетајќи низ улиците преполни со...

Започна проектот „И јас сум Дедо Мраз“- да купиме подароци за дечињата во социјален ризик

Деновиве започна хуманитарниот проект „И јас сум Дедо Мраз“, преку кој се собираат...

Парадата на пингвините откажана поради невообичаено топлото време

Невообичаено топлото време за овој период од годината ги спречи пингвините денес да ја...

10 луѓе кои (не)намерно завршиле во затворениот простор на животните во зоолошките (ВИДЕО)

Сите барем еднаш во животот биле во зоолошка градина, а таму има голем број на животни и...

[СТАВ] ТРЕБА ЛИ ЗООЛОШКИТЕ ГРАДИНИ ДА СЕ ЗАБРАНАТ?

[Став] Треба ли зоолошките градини да се забранат? Убивањето на затворената горила во...

Ние луѓето сме навистина најлоши: Целиот свет плаче за убиениот горила!

“Прекрасно! Невин горила убиен затоа што детето на кое родителите не внимавале паднало во...

Видео: Поларни мечки кои знаат како да се забавуваат

Како божиќен подарок трите мечки Калук, Такик и Чинук во зоолошката градина во Сан Дието...

ВИДЕО: Лавчето кое сака да ги исплаши туристите со „страшен“ рик

Исто како децата кои учат да проодат, така малите лавчиња учат како да рикаат. Но, додека тоа...

Останаа само четири бели носорози во светот

Откако неодамна почина белиот носорог од чешката зоолошка градина, овој редок животински...

Зоолошка градина е супер работа, таму може да се видат и животните што не постојат!

Нема ништо послатко од детските размислувања додека растат. Децата имаат посебен начин на...

Видео: Девојче ги снимаше горилите во една зоолошка градина, но се случи нешто неочекувано …

Ова девојче ги снимало горилите  во Henry Doorley зоолошката градина во Омаха. Но се случи нешто...

НОВО: И Штип доби Зоолошка градина!

Штипјани отсега ќе може да  поминуваат дел од своето слободно време во новиот Зоопарк...