Таг:, , , , , , , ,

#365среќа Катерина Спасевска: „Кога сите би биле благодарни секој ден, би живееле поубаво и посреќно и би владеела поинаква енергија насекаде и колективна свест“

Движењата во ритамот на салса, фламенко и латино музиката Зумбата претставува забава со...

Објавени четирите големи спортски настани. Бидете дел од нив!

Професионалното или рекреативното занимавање со спортот и одржувањето на физичката...

Согорете 300 калории за 30 минути

Вежбањето треба да биде забавно и да ви причинува задоволство. Зумба инструкторката Никол...

Од Зумба до караоке сензација: Позитивното девојче со ретка болест во ново хит видео

Малата Одри Нетери минатата година го „зарази“ светот со својата позитивна енергија за...

Видео: Ова е најдобрата инструкторка по Зумба!

Сигурно постои причина зошто 10 милиони луѓе низ цел свет тренираат зумба. Брза музика...

Погледнете како Марјана Станојковска вежба зумба

Познатата лото девојка Марјана Станојковска редовно ги почестува нејзините фанови на...

Анастасија: Не морате да бидете професионален танчер за да танцувате зумба!

Зумба е танцувачка фитнес програма која ја измислил колумбискиот танчер Алберто Перез во...