Таг:, , , , , , , , ,

Рок ѕвездата Мик Џегер на 73 години стана татко по осми пат

Можеби е најголемата рок ѕвезда во светот, но денес тој е само татко. Мик Џегер на 73 години,...

ПОСТОЈАНО СТЕ НЕСРЕЌНИ? МОЖЕБИ СТЕ ЕДЕН ОД ОВИЕ 3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ

Некои луѓе се родени под среќна ѕвезда, но тоа не може да се каже за овие три хороскопски...

ВИДЕО: Студент се обложи со професорот и им обезбеди положен испит на колегите

Студент од Охајо стана интернет ѕвезда, откако се обложи и го доби облогот со професор, кој...

Австралиската телевизиска ѕвезда се омажи за Хрват

Ким Џонсон е австралиска танчерка и ѕвезда на австралиската емисија “Танц со...

Латино заводникот Енрике Иглесијас сепак е во брак?!?

Латино ѕвездата Енрике Иглесијас(40), кој е една од најпосакуваните ѕвезди е во долгогодишна...

Ваква венчавка не сете виделе – Погледнете што направи кумот

Снимката од венчавка која во деведесетите се случила во хрватскиот град Солин, повторно...

Енрике Иглесијас ја освои македонската публика со спектакуларен и енергичен настап (ВИДЕО)

На македонската публика вчеравечер и стана јасно зошто Енрике Инглесијас е една од...

Неверојатна сличност меѓу двајца холивудски актери – да не се браќа?!

Едно кратко видео на  Imgur покрена многу прашања. Многумина ја имаа забележано сличноста...

Ристе е сериозен кандидат за победа вo „Ѕвездите на Гранд“

Ристе Ристески, шармантниот охриѓанец повторно ја воодушеви публиката со својата...

Видео: Со оваа песна, Калиопи ќе ја претстави Македонија на Евровизија

Тукушто беше објавен спотот за „Дона“, песната со која Калиопи ќе нè претставува на...

ФОТО: Ким Кардашијан откри тајна чувана и шпекулирана со години

Зарем има поголема тајна од беспрекорниот изглед на деколтето на ѕвездите на црвениот...