Таг:, , , , , , , ,

Модата на мажите во седумдесетите години од минатиот век

Во седумдесетите, модата се базирала на индивидуалноста и можноста секој да се изрази преку...

Траперка фармерки – за секојдневен кежуал шик

Ретро тендот кој се врати на големата врата уште пред две сезони и понатаму е еден од...

Ѕвонести панталони – омилено парче на трендсетерките

Откако се појави трендот на кошули со ѕвонести ракави и почна да ‘царува’ со модниот...