Категории

Тајниот напиток за слабеење на Кортни Кардашијан – Шејк од само 3 состојки

Познатите сестри Кардашијан многу внимаваат на својот изглед, а особено на тоа што јадат. Водат многу здрав начин на живот, а на социјалните мрежи редовно објавуваат разни совети и трикови за слабеење.

Најстарата сестра Кортни Кардашијан го објави рецептот за шејк од авокадо што го пие секој ден.

Д-р Хејзел Валас, за малку ќе го пробаше шејкот на Кортни и коментираше колку е всушност здрав, а и вкусен. Или можеби не. Може да се каже дека не беше малку ентузијастичка, со оглед на тоа што даде оценка три од десет за неговиот вкус.

Рецептот за шејк од авокадо се состои од три состојки:

авокадо,
кокосово млеко,
мед.

Докторката го пробала овој шејк кој топи килограми и рекол дека вкусот не е толку добар, туку дека ги има сите состојки кои се одлични за организмот.

Авокадото е познато како богат извор на незаситени масти. Сепак, по вежбањето вели дека тоа не е најдобрата опција. Сепак, овие три состојки во шејкот немаат доволно јаглехидрати и протеини кои помагаат да се изградат резерви на гликоген и да се изградат мускули. Затоа таа предложи доколку се одлучите за овој рецепт да додадете банани и какао во прав кои имаат повеќе протеини. Тост од авокадо со ‘ржан леб е уште еден одличен оброк по напорниот тренинг.

Прегледи:
281
Објавено на:
20.07.2022