Категории

Тамара ги поздрави присутните на Парадата на гордоста со песната „Proud“ облечена во боите на виножитото!

Тамара Тодевска во Градскиот парк настапи со евровизиската песна „Proud“ на денешната Парада на гордоста која се одржува во Скопје. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on


Облечена во боите на виножитото ја даде поддршката на денешниот настан кој за прв пат се одржува во нашата држава. Ви пренесуваме дел од атмосферата и настапот на Тамара!