Категории

Татко му направи на својот син автомобил од дрво каков што има неговата омилена фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо

Кога желбите и родителскиот талент на децата ќе се спојат, ништо не е невозможно, па дури ни „бугати“ направен од дрво. Многу деца, како и возрасни сонуваат за овој автомобил, сепак, малкумина можат да си го дозволат тоа.

Овој татко, сепак, се снајде и направи суперкола од дрво, тој има дури и дрвени тркала, па ова момче доби „Бугати“ Центодиеци, кое инаку чини 8 милиони евра. Моделот, навистина реален, беше нарачан и од португалскиот фудбалски ас Кристијано Роналдо за возниот парк, а според неговите идеи, тој сè уште се прави во фабриката.

На г-дин Нонг од Виетнам му беа потребни околу 40 дена да направи автомобил од дрво и помисли на секој детал. Наместо мотор, има акумулатор и, се разбира, светла што работат, со сите индикатори за насока.

 

Прегледи:
209
Објавено на:
16.03.2021