Категории

Техниката на познатиот кувар Гордон Ремзи за сецкање кромид! (ВИДЕО)

Познатиот кувар, Гордон Ремзи, ја откри својата техника за сецкање на кромид..

Кромидот е задолжителна намирница во кујната. Тој може да се додаде во секое јадење и можете да бидете сигурни дека со својата арома ќе го разубави, зачини и унапреди секое јадење. Меѓутоа, за кромидот да биде повкусен потребно е ситно да го исецкате за подобро да се карамелизира и стопи со другите намирници. Како што и сами знаење, сецкањето кромид не е лесна задача, а покрај насолзените очи, проблем настанува и кога делови од кромидот почнуваат да „бегаат“ и едноставно не можеме убаво да го исецкаме.

Затоа, познатиот кувар, Гордон Ремзи одлучил да ни помогне и да ни ја открие тајната како тоа тој го прави.

Погледнете го видеото:

Прегледи:
619
Објавено на:
12.07.2019