Категории

Текилата има натприродна моќ, еве зошто

Со текила до убава кожа и сјајна коса!

Текилата има неверојатна моќ, но секако, тоа не значи дека секој дентреба да пиете текила и омилениотМаргаритакоктел!

 

Текила за коса

Текилата има одличен ефект врз влагата на косата – откако ќе ја измиете косата исплакнете ја косата со малку текила – ќе имате мазна и сјајна коса.

 

Текила за лице

Текилата ги отстранува маснотиите и нечистотиите од кожата благодарение на алкохолот што го содржи. Може да послужи и како лосион за мозолчиња. Можете исто така да користите текила за отстранување на шминка, но внимавајте на чувствителните области на лицето.

 

Текила како пилинг

 

Потребно:

  • 1 лажица шеќер
  • 1 лажица морска сол
  • 1 лажица кокосово масло
  • 1 лажица текила
  • неколку капки бадемово масло
  • неколку капки есенцијално масло од роза

 

Постапка:

Добро измешајте сè, нанесувајте ја оваа смеса на кожата на секои 7 дена и со неа масирајте ја кожата. Кожата ќе биде сјајна и нежна на допир.

https://youtu.be/Ba8HCCqVaV0

Прегледи:
112
Објавено на:
27.03.2020